“Erdvė”

Populiari kavinė pačiame Anykščių miesto centre greta aikštės. Matyt dėl lokacijos yra gana mėgiama ne tik jaunimo, vietinių dirbančių žmonių, bet ir šeimų su vaikais, kurios užsėda didžiulius medinius stalus savaitgaliais.

“Aplinka: Vos įžengus pro kavinės vartelius, atsiveria jaukus kiemelis su mediniais stalais ir suolais, kur po geltonaisiais „Švyturio“ skėčiais malonu pasėdėti esant geram orui. Tiesa, nuo gatvės kavinę juosianti tvora užtveria vaizdą į miestą, todėl dairytis galima nebent į šalimais sėdinčius kavinės lankytojus. Kiemelis – vieta, kurią mėgsta čia besilankantys rūkoriai. Ant stalų matyti peleninės, kuriose pilna nuorūkų… Akis negali pastebėti, kad jos mėtosi ir ant žemės… Įsitaisome salėje, kur daugiausiai erdvės ir šviesos. Ant stalų puikuojasi tik firminiai „Ledo“ laikikliai servetėlems. Beje, medinis stalo paviršius išduoda, kad ši kavinė gausiai lankoma – jo paviršius primena kiek nutrintą mokyklinį suolą. Pro didelius stiklinius langus galima stebėti Anykščių senamiestį, tiesa jų stiklai kiek apmusiję… Vėliau paaiškėja ir dėl kokių priežasčių. Svarbus aplinkos akcentas – čia besilankantys žmonės. Šalia kavinės stovintys automobiliai išduoda, kad klientai centų čia neskaičiuoja… Beje, čia puiki vieta sutikti retai matomus rajono tarybos narius..

Aptranavimas: “Užsakymai priimami tik prie baro“, – perspėja informacinė lentelė, todėl atidžiau peržvelgti meniu nėra patogu. Matyt, tai suprasdama, barmenė prieš tai su mumis pasisveikinusi ir keistai nusišypsojusi (matyt, nuspėjo su kokiu tikslu čia užsukome) pasiūlo užsisakyti patiekalus iš dienos meniu. Renkamės tik iš dviejų patiekalų, nes tik tokie pasiūlymai. Gėrimus mums įpila vos atsiskaičius už pietus, todėl prie stalelio juos nusinešame patys.

Sriuba mūsų stalą pasiekia vos po kelių minučių, antrojo patiekalo tenka luktelėti apie 5 minutes.

Muzika: Salėje, kurioje sėdime, įrengtos bent kelios garso kolonėlės, tačiau jose – tyla. Girdėti nuo baro skambanti užsienietiška popmuzika, kurią klausytis tenka ištempus ausis…O tai nėra taip paprasta – rajono tarybos narys šnekasi telefonu…

Įvertinimas: Patogi vieta pietums, skanūs patiekalai, tačiau vietoje surūgusių padavėjų verčiau čia būtų savitarna… Na, o  solidžius svečius čia geriau vestis tik darbo dienomis  pietums – savaitgaliui ši kavinė dažniausia tampa jaunimo „tūsų“ vieta. O gal  priešingai – kai kam tai ir labai patiks?”

Kavinėje „Erdvė“ erdvu ir rajono tarybos nariui, ir skraidančiai musei 
Nyksciai.lt eksperimentas 2008-09-24