Loading…

Europos geografinis centras

1989 m. Prancūzijos nacionalinio geografijos instituto mokslininkai pateikė Europos geografinio centro apibrėžimą ir, naudodamiesi moksliniu gravitacijos centrų metodu, nustatė, kad šis centras yra į Šiaurę nuo Vilniaus (26 km.), važiuojant Molėtų kryptimi, šalia Purnuškių kaimo.

Europos geografinio centro aplinkai išsaugoti įsteigtas kraštovaizdžio draustinis. 912 ha plote yra Girijos ežeras, Bernotų piliakalnis ir alkakalnis (senovės pagonių laidojimų vieta), šalia esantys miškai ir kitos vietovės. Geografinio centro teritorijoje esantis Bernotų piliakalnis – vienas seniausių piliakalnių Lietuvoje. Europos geografinį centrą puošia memorialinis akmuo, Europos Sąjungos valstybių vėliavos ir prof. Gedimino Jokūbonio sukurta kompozicija – balto granito kolona su žvaigždžių karūna, pasaulio šalis žyminti aikštelė. Žvaigždžių karūna simbolizuoja Lietuvos narystę Europos Sąjungoje ir prasmingą Lietuvos sugrįžimą į Europos tautų šeimą.

Europos geografiniame centre įsikūręs Vilniaus apskrities turizmo informacijos centras, kuriame teikiama informacija apie Vilniaus apskrityje esančius turistinius išteklius. Centre galima įsigyti suvenyrų su Europos centro atributika bei sertifikatus, kurie liudija apsilankymą Europos geografiniame centre.