Loading…

Jogos centras “Sattva”

Dinaminė joga (Aštanga – vinjasa –   joga)

Paskutiniaisiais dešimtmečiais žmonių sąmonėje vyksta eilinė dvasinių orientyrų kaita. Senosios vertybės jau atgyveno, o naujosios dar tik formuojasi. Ieškant dvasinės gyvenimo atramos, žmogus privalo dėti vis daugiau savarankiškų pastangų. Šiuose ieškojimuose labai padeda joga. Iš įvairių jogos praktikų žmogus pasirenka sau tinkamiausią.

Visų jogos praktikų principas yra kūno ir sielos harmonijos siekimas („yuj“ – iš sanskr. Sujungimas)

Viena iš efektyviausių Hatha jogos sistemų yra Aštanga – vinjasa – joga. Dabar Aštangos Jogos tradicijų saugotojas yra Šri Patabhi Džoisas. Aštanga – vinjasa – joga yra Šri Krišnamačarjos tradicijų atšaka. Kita, plačiai žinoma vakaruose šios tradicijos atšaka – B. K. Ajengaro joga.

Patabhi Džoiso jogos praktika yra tradicinė ir kartu dinaminė. Ji primena tibetietiškas ir daoso sistemas.

Harmoningas kvėpavimo, dėmesio koncentracijos ir meditacijos ryšys, atliekant subalansuotas pratimų grandines, suteikia galimybę kiekviename pratime įvertinti visos prieš tai sekančios pratimų grandinės psichoenergetinį efektą.

Yra pastebėta, kad  praktikuojančių pagal aštanga – vinjasą – joga sistemą vystimosi raida yra kur kas spartesnė, negu praktikuojančiųjų kitas jogos praktikas. Dar vienas aštanga – jogos privalumas  – tai labai maža traumų tikimybė, kadangi naudojama kūno proporcijų priešpriešinė jėga, judesiai suderinami su kvėpavimu, asanų seka užtikrina po atitinkamos raumenų grupės tempimo jų atpalaidavimą, sudaromos sąlygos traumų prevencijai.

Pas mus  dinaminė (aštanga  – vinjasa) joga vyksta kiekvieną pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį.

Yra susiformavusi jogos grupė pažengusiems, kurią mes vadiname jogos draugija, kadangi  jogos užsiėmimus lanko draugiški žmonės, priimantys visus norinčius į savo ratą. (Pradedantieji taip pat mielai gali prisijungti prie pažengusių jogų, tereikia tik noroJ)

Visus norinčius pradėti lankyti dinaminės jogos užsiėmimus kviečiame į jogos grupę pradedantiesiems. Per jogos užsiėmimus išmoksite teisingai atlikti jogos asanas, taisyklingai kvėpuoti, atsipalaiduoti, daromos įvairios meditacijos praktikos, tobulinamos įgautos žinios ir praktikos.

Centre t.p. daromi Eko masažas nugarai ir Eko masažas su žolelių maišeliais.