Loading…

Maršrutas “Kelias į Dzūkiją”

Kelias į Dzūkiją, 2 d. (~275 km) 

Lietuvoje Dzūkijos etnokultūrinis regionas dažnai įvardijamas ir „istorizuotu“ (rašytojo Vinco Krėvės kūrinių išpopuliarintu). Didžiąją Dzūkijos dalį užima miškai. Be didžiulių miškų, regione dar yra didžiausia Lietuvos Respublikos teritorijoje pelkė – Čepkelių raistas. Didžiausios Dzūkijos upės yra Nemunas, Neris, Merkys, Juodoji Ančia, Ūla, Katra, Ditva ir Strėva.
Susipažinkite su šiuo kraštu iš arčiau!

Maršrutas sudarytas pagal objektų išsidėstymą, todėl sekant tvarką, keliausite optimaliausiu būdu.

Gerų įspūdžių!

1 diena
1. Balbieriškio atodanga
Nuo šios atodangos atsiveria įspūdingiausias vaizdas į Nemuno kilpą. Atodangą nesunku rasti, pravažiavus Balbieriškį pamatysite stovėjimo aikštelę kairėje kelio pusėje.
 
2. AB “Alita” alkoholinių gėrimų įmonė
Miškininkų g. 17, Alytus
www.alita.lt
Lietuvos alkoholinių gėrimų gamybos lyderė AB „Alita“ atveria duris lankytojams ir pristato pažintinę programą – ekskursiją po įmonę ir gaminamos produkcijos degustaciją. Meniu pasirinkti ir suderinti galima iš anksto telefonu: (8-611) 20002 arba el.paštu: [email protected] Vietų rezervacija būtina dvi savaitės prieš atvykimą.

3. Alytaus kraštotyros muziejus
Savanorių g. 6, Alytus
www.alytausmuziejus.lt
Jame saugoma daugiau kaip 65 tūst. Eksponatų – tai istorinė, etnografinė ir archeologinė medžiaga, patekusi į muziejaus fondues iš visų Pietų Lietuvos rajonų.

4. Punios šilas
Panemuninkų k., Punios girininkija, Alytaus r.
Punios šilas tai vienas iš didesnių ir bene gražiausių botaninių-zoologinių draustinių Lietuvoje. Įdomu pavaikščioti ąžuolų alėja, kurioje įspūdingesniems medžiams suteikti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių vardai, netoliese – buvęs „Dainavos“ apygardos partizanų štabo bunkeris. Kitoje šilo pusėje – patrauklios skulptūros medžioklės tema. „Žaltės slėnyje“ įkurtas skulptūrų parkas. Aukščiausia Punios šilo pušis – tai aukščiausia Lietuvos pušis. Kamieno apimtis: 210 cm, medžio aukštis: 43 m.

2 diena
5. Nemunaičio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia
Nemunaičio k., Alytaus r.
Tai viena gražiausių bažnyčių Lietuvoje. Bažnyčia mūrinė, neogotikinė, su aukštu bokštu ir šoniniais bokšteliais, vidus trijų navų, skliautuotas. Šventoriaus tvora su arkiniais vartais ir koplytstulpiais.

6. Nemunaičio klintinių tufų atodangos
Nemunaičio k., Nemuno upės slėnio dešiniajame krante, Alytaus r.
Šios atodangos vaizdingiausios ne tik Alytaus rajone, bet ir visoje Lietuvoje. Bendras atodangų ilgis yra 900 m, plotis – 20-30 m, aukštis – 1,2-10 m. Jose matyti sluoksniais išakėjęs balsvas, pilkas, rudas klinties tufas. Surasti jas visai nesunku – Nemunaityje reikia nusileisti prie Nemuno ir eiti pakrante pasroviui.

7. Merkinė
Važiuodami nuo Alytaus link Marcinkonių, nepamisškite užsukti į Merkinės miestelį. Merkinė – tai urbanistinis draustinis. Čia labai vaizdingos apylinkės. Yra piliakalnis (puiki regykla), nuo kurio link Nemuno ir Merkio santakos per pievas ir miškus veda 2 km botaninis takas.

8. Grūto parkas
Grūtas, 66441 Druskininkai
[email protected]
Grūto parke paminklinės skulptūros išdėstytos dviejų kilometrų ilgio ekspozicijoje, kur sargybos bokšteliai, lagerių fragmentai ir kitos detalės primena Sibirą. Grūto parkas užima 20ha plotą, čia eksponuojami 46-ių autorių 86 darbai. Tokia didelė paminklų ir ideologinio turinio skulptūrų sankaupa vienoje lauko ekspozicijoje yra retas, gal net unikalus reiškinys pasaulyje. Jaukiose Grūto parko kavinėse galima puikiai praleisti laiką, paskanauti patiekalų su Dzūkijos gėrybėmis – grybais. Čia jums pasiūlys ir netradicinį, “senųjų laikų nostalgijos” meniu.

9. Punia
Grįžinėdami į Kauną, užskite Į Punios miestelį, esantį už Alytaus. Čia galėsite pailsėti, užkasti ir įkopti į Punios piliakalnį. Legendos pasakoja, jog ant Punios piliakalnio stovėjusi kunigaikščio Margirio pilis, vadinama Pilėnais. Sakoma, jog 1336 m. čia įvyko garsusis Pilėnų mūšis, kurio metu pilies gynėjai ir gyventojai nutarė verčiau žūti ugnies liepsnose, nei pasiduoti kryžiuočiams į nelaisvę. Šiandien Punios piliakalnis yra vienas iš didžiausių Lietuvoje.

Apgyvendinimas (išankstinė rezervacija būtina)
· Gintaro Kvedaravičiaus Šilo sodyba, Stražiškių k., Alytaus sen., Alytaus r.,
  tel.: (8-682) 25236;
· Jolitos Mikalauskienės kaimo turizmo sodyba, Jovaišonių k., Alytaus r.,
  tel.: (8-687) 30308, (8-614) 17474;
· Ginto Pavolo sodyba, Volungės k., Alytaus r.,
  tel.: (8-698) 72989, (8-653) 76651.

Maitinimas
· Kavinė „Kaukazietiški patiekalai“, kelio Kaunas – Prienai 32-ajame kilometre,
  tel.: (8-319) 51708;
· „Dzūkų užeiga“, Naujoji g. 2C, Alytus, tel.: (8-315) 53203;
· Nemunas Park Residence Hotel, Geištarai, Nemunaičio k., Alytaus r.,
  tel.: (8-315) 58215;
· „Nemuno vingis“, Punia, Alytaus r., tel.: (8-315) 68743.

Maudymosi vietos
· Kurorto parkas, Dailidės ež., prie J. Basanavičiaus ir A. Baranausko gatvių sankryžos, Alytus;
· Vabalių k., Vabalių ež., netoli Nemunaičio k.

Daugiau informacijos apie apgyvendinimo ir maitinimo įstaigas Alytuje ir rajone rasite: www.alytus-tourism.lt