Loading…

Medinė architektūra Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose

Vilniaus ir Šalčininkų rajonus galima vadinti Lietuvos babilonu. Čia gyvena lietuvių, lenkų, rusų, baltarusių, totorių, karaimų, ukrainiečių, žydų, romų. Šimtus metų jie kūrė savo gyvenimą remdamiesi tradicijomis, papročiais ir tikėjimu. Kraštas buvo apsuptas didelių girių, todėl tiek savo namus, tiek ir sakralinius pastatus statė iš medžio.
Keliaudami šiuo maršrutu galite pamatyti medinių bažnyčių, pakerėsiančių savo kuklumu ir derme su gamta. Kraują kaitins legendomis apipintos gū- džios girios ir atgimusi Medininkų pilis. Nuo jos kuorų atsiveria įspūdingas kalvotas apylinkių kraštovaizdis. Jei į laisvę paleisite vaizduotę, tolumoje išvysite ir atžygiuojančius kryžiuočių legionus.
Kaimo turizmo sodybos svečiams siūlo pailsėti gamtoje: pavasarį parskri- dę paukščiai giesmininkai paupiuose surengia chorų varžytuves, vasarą vilioja sraunios upės, pamiškėse sirpstančios uogos ir pražydusios vais- tažolės, rudenį – dygstantys grybai, o žiemą miškais ir laukais nusidriekia slidininkų pamėgti takai.