Račkauskų sodybos pirtis ir pobūvių salė

Račkauskų kaimo turizmo sodybos šeimininkai buvo Agluonėnų pirčių verslo pradininkai, sukaupę didelę klientų aptarnavimo patirtį. „Mus klientai jau išauklėjo” – taip apie save kalba Vytautas Račkauskas. Tai jaučiasi apsilankius jų valdose – pirtys pastatytos taip, kad jų lankytojai gali poilsiauti netrukdydami vieni kitiems. Sodyboje jau yra 3 pirtys, jei priskaičiuosime ir neseniai įrengtą japonišką lauko pirtį – kubilą.

Sodyboje sukurta patogi aplinka, atitinkanti šiuolaikinio poilsiautojo poreikius: automobilių stovėjimo aikštelė, sporto ir vaikų žaidimų aikštelės, kiekviena pirtis turi savo lauko židinį-šašlykinę.

Senoji (pirmoji) pirtis yra mažesnė, tačiau turi lyg ir geresnį priėjimą prie upelio. Užtat erdvesnė, naujoji turi didelę jaukią pokylių salę su masyviu židiniu ir baru. Pirties lankytojams už krosnies įrengtas patogus ir šiltas persirengimo kambarėlis, su veidrodžiu, kabykla, fenu. Pirties lankytojai „vaišinami” beržo ir ažuolo vantomis ir rūpestingos šeimininkės sutaisyta žolių arbata.

Virš „naujosios” pirties yra 3 nauji erdvūs kambariai su visais patogumais. Virš senosios pirties taip pat yra 2 kambariai, taigi pavargę pirties lankytojai turi puikias sąlygas likti nakvoti vietoje.

Vandens telkinių pasirinkimas kaip Klaipėdos rajono sodybai – stebėtinai platus.
Abi pirtys yra šalia gražaus pavėsį teikiančiais medžiais apaugusio Agluonos upelio, kurio vaga išvalyta. Patogūs priėjimai kviečia pasinerti į visad vėsų vandenį. Prie senosios pirties yra vandens čiuožykla.
Netoliese iškastas tvenkinys, kuriame galima žvejoti, maudytis, o užšalus – ir pačiūžomis pasivažinėti. Jame yra žuvies, kurią žvejoti leidžiama pastoviems sodybos lankytojams.

Naujojoje pirtyje yra įrengtas šiuolaikinis 3,5×4,5 m šildomo vandens baseinas su masažine srove. Čiuožykla – latakas į Agluonos upelį su bėgančiu vandeniu. Vanduo pradeda bėgti automatiškai, vos žmogui priėjus. Baseine – masažinė srovė.

Senojoje pirtyje gali poilsiauti iki 10 žm., į garinę patogiai telpa 4 žmonės. Naujojoje pirtyje telpa iki 20 Žmonių, į garinę susėda 6 žmonės. Kubile telpa 8 žmonės.