Loading…

“Salsa Sisters”

eilė ir aistra. Šie du žodžiai, regis, talpina viską, ką norime pasakyti apie save ir apie „SalsaSisters“ – vieną pirmųjų salsos mokyklų Lietuvoje.

Nes „SalsaSisters“ gimė iš aistros ir meilės – kaip dauguma dalykų, kuriuos priimi į širdį ir kone išsyk pajunti, kad negali gyventi jais nesidalindamas.

Mums tai buvo salsa – muzika ir šokis, kuriais susižavėjome taip, kad visa kita pasaulyje staiga pasirodė ne taip svarbu. Mokytis šokti važinėjome po įvairias šalis, išbandėme skirtingus salsos stilius, mūsų mokytojai buvo geriausi Europos ir JAV šokėjai: Eddie Torres, Melissa Rosado, Ana ir Joel Masacote, „Hacha y Machete“, Troy Anthony Spooner ir Jorjet Alcocer, Manuel Mascarell, Super Mario, Brian van der Kust…

Tuomet 2005 metais atsirado „SalsaSisters“ – pirmoji šalyje salsos mokykla, pasirinkusi Niujorko ir Los Andželo salsos stilius. Ėmėme rengti reguliarias pamokas, kvietėmės salsos profesionalus iš užsienio, kartu su jais pradėjome organizuoti salsos vakarėlius ir seminarus. Matėme, kaip gausėja salsos gerbėjų bendruomenė, todėl 2007 metų gegužę ryžomės pakviesti ją į pirmąjį salsos festivalį Vilniuje. Dabar jis tarptautinis, kasmetinis, pripažintas užsienyje.

Salsa On1 ir On2 – mokoma remiantis Niujorko ir Los Andželo salsos stiliais, kurie yra labai artimi. Daugiausia dėmesio skiriama tobulinti partnerės vedimo techniką ir merginų įgūdžius suprasti partnerį ir jį sekti. Be to, pamokos skirtos lavinti salsos ritmo suvokimą, tobulinti šokio stilių.

On1 ir On2. Šie ženklai reiškia pirmojo žingsnio į priekį laiką: šokant „On1“ žengiama į pirmąją takto dalį, o „On2“ – į antrąją.

Los Andželo stilius – dramatiškas, elegantiškas ir jausmingas. Dabar jis yra vienas populiariausių pasaulyje. Ryškūs judesiai ir jų gausa yra šio stiliaus skiriamasis bruožas: daugybė sukinių, greitų suktukų ir akrobatikos elementų.

Niujorko salsa – taip pat labai populiarus visame pasaulyje salsos stilius. Jis labai elegantiškas, itin subtiliai atskleidžia moters žavesį ir eleganciją.

Šokant tiek Los Andželo, tiek Niujorko stilių salsą yra daug linijinių pasikeitimų vietomis, vadinamų „cross-body“, todėl angliškai jie dar vadinami „cross-body“ stiliais.