Loading…

Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras

Katinų muziejus įkurtas 1990 metų gegužės 17 dieną. Jį įkūrė Vanda Kavaliauskienė (1923-2011 m.), kuri eksponatus šiam muziejui rinko daugelį metų. Pirmasis eksponatas- mažas juodas medinis katinėlis atkeliavo 1962 metais iš Lenkijos.
Katinų muziejuje yra dešimt tūkstančių eksponatų. Lankytojus pasitinka katinėliai spalvotuose vitražuose, laiptų turėklų ornamentuose, ant šviestuvų, kėdžių muziejaus patalpose.Trijose didžiulėse salėse katinai atkeliavo iš daugelio pasaulio šalių: Anglijos, Australijos, Amerikos, Afrikos, Belgijos Brazilijos, Čekijos, Kubos, Kinijos, Lenkijos, Prancūzijos, Portugalijos, Taivanio, Vietnamo, Vengrijos, Šveicarijos ir žinoma iš Lietuvos.

Katinėliai sukurti iš porceliano, gintaro, keramikos, krištolo, marmuro, metalo, medžio.Muziejuje sukaupta daug vaikų piešinėlių, eilėraščių apie katinus. Fotomenininkų A. Macijausko, V. Dichavičienės, H. Heusės (Vokietija), A. Skierio, A. Ostašenkovo, K. Musneckio ir kitų nuotraukose taip pat katinai. Muziejų puošia prancūzų dailininko B.Verkruiso ir kitų garsių dailininkų paveikslai.Katinų muziejuje organizuojamos parodos: prancūzų dailininkų B.Verkruiso ir I.Herskovicos, Čikagos lietuvės J.Paukštienės, “Katinai muzikoje ir mene”, “Katino Mikio svetainė”, kalendoriai su katinais ir kt.
Prašome apsilankyti Katinų muziejuje.