Loading…

Šiaulių Jaunųjų gamtininkų centro žirgynas

Šiaulių Jaunųjų gamtininkų centre įsikūręs žirgynas veikia puikioje geografiniu ir landšafto požiūriu vietoje – rytinėje Talšos ežero pakrantėje, šalia Salduvės piliakalnio.

ŠJGC žirgyno paslaugos tampa vis populiaresnės. Žirgyne teikiamos aktyvaus poilsio bei turizmo paslaugos, panaudojant šimtmetines tradicijas turinčias keliones ir pramogas žirgais.

Pagrindinis JGC žirgyno tikslas – mokyti jaunimą , vaikus bei suaugusius jojimo meno, propaguoti žirginį turizmą, rengti pažintines keliones į Kryžių kalną, po Salduvės parką ar kitais pageidaujamais maršrutais. Be jodinėjimo žirgais organizuojamos kelionės po Šiaulių miestą bei jo apylinkes karietomis, žiemą – rogėmis.

Ne tik miestiečiai, bet ir į Šiaulius atvykę miesto svečiai gali turiningai praleisti laisvalaikį jodinėdami žirgais po Šiaulių rekreacines apylinkes, gali pabūti gamtos prieglobstyje, susipažinti su urbanizacijos nepaliesta natūralia aplinka.

Dauguma žirgyno lankytojų nėra nė karto joję ar išvis pirmą kartą susiduria su žirgu, todėl yra įsigyti ramūs ir geranoriški žirgai, su kuriais žmonės jaučiasi saugiai ir patikimai. Vienu metu galima sudaryti du kinkinius kuriais gali važiuoti 10-14 žmonių. Norintys pakeliauti ant žirgų po apylinkes, pirmiausiai mokomi jodinėti aikštėje. Į keliones su žirgais paprastai turistus lydi patyręs jojikas – vienas iš JGC jojimo skyriaus darbuotojų.

JGC žirgyne, visiems, mėgstantiems aktyvų poilsį, galima ne tik pajodinėti, pasivažinėti, keliauti su žirgais po apylinkes, bet ir lankyti mokomasias ar sportines grupes, praleisti su žirgais savaitgalius, dalyvauti rengiamose varžybose ir šventėse, surengti iškylą , išsinuomoti žirgus ar ekipažus vestuvėms.