Loading…

Sostinių golfo klubas

Aikštynas yra įkurtas kalvotoje 145 ha teritorijoje, kurioje yra keturi natūralūs ežerėliai ir keletas dirbtinių. Apie 70 % sklypo įeina į Pipiriškių geomorfologinį draustinį, valstybės saugomą teritoriją, kurioje siekiama išsaugoti ir pabrėžti rytų Lietuvos reljefo formas.

Statybos darbų atlikimo metu, siekiant optimalios žaidimo kokybės ir sezono trukmės, ypatingas dėmesys buvo skirtas aukščiausios kokybės ridenimo ir smūgiavimo aikštelių įrengimui bei efektyvaus drenažo įvedimui.

Klubo pastatų kompleksas yra įrengtas centrinėje aukštoje teritorijos vietoje, siekiant patenkinti tiek privačius, tiek verslo veiklos poreikius. Greta klubo namo yra paliktos ir laisvos zonos didesnių renginių organizavimui.

Yra du įvažiavimai į teritoriją: vienas – iš rytinės pusės, kuris yra skirtas golfo žaidėjams ir svečiams, o kitas – iš vakarinės pusės, kuris veda į būsimą gyvenamųjų ir poilsio namų teritoriją. Teritoriją saugo saugos tarnybos budėjimo punktas, o pati teritorija yra aptverta.

Aikštyno techninis pastatas bei kiemas yra vakarinėje teritorijos pusėje.

Netoli nuo klubo namo ir automobilių stovėjimo aikštelės yra pirma ir dešimta smūgiavimo aikštelės.

Pagrindinė treniravimosi vieta – treniruočių aikštė (driving range) – yra suformuota su žaidimo koridoriumi (fairway) bei trimis ridenimo aikštelių zonomis, siekiant imituoti žaidimą aikštyne. Taip mokymasis tampa dar efektyvesnis ir įdomesnis. Treniruočių aikštė suprojektuota pietų – šiaurės kryptimi, kad galima būtų netrukdomai treniruotis visą dieną. Dalis smūgiavimo vietų aikštėje yra įrengta po stogu, todėl yra galimybė treniruotis net ir blogu oru.

Netoliese  įrengta ir artimo smūgiavimo aikštelė (chipping green), skirta atlikti visus svarbius artimus smūgiavimus. Čia taip pat įrengta ir ridenimo aikštelė (putting green), kurioje galima lavinti ne tik kamuoliuko ridenimo įgūdžius, bet ir išmokti valdyti įvairias „šalia ridenimo aikštelės” situacijas bei apšilti prieš žaidimą.

Golfo aikštyno dizainas ir planavimas buvo atliekamas, atsižvelgiant į visus aplinkos, ekologinius ir landšafto aspektus. Labai svarbu, kad aikštynas teigiamai įtakotų teritorijos gamtą. Tuo tikslu buvo suprojektuoti ir įgyvendinti keli aplinkos pagerinimo darbai.