Artėjant koncertui bažnyčioje, „Golden Parazyth“ pristato naują dainą

Artėjant koncertui bažnyčioje, „Golden Parazyth“ pristato naują dainą

Metas dar labiau paryškinti raudoną apskritimą, žyminti lapkričio 26-osios vakarą. Šį sekmadienį Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyks pirmas toks grupės „Golden Parazyth“ koncertas. Ta proga gyvą ir elektroninę muziką derinanti grupė pristato visiškai naują kūrinį „Safe“. Su vaizdu, kurį užfiksavo Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmų kavinės salėje.

 

„Daina „Safe“ sukurta tam, kad nesijaustum vienišas ir nereikalingas. Ji apie šilumą ir savitą ryšį su žmogumi, kurio nepažįsti. Tai gali būti net praeivis gatvėje, kuris tau ištiesė pagalbos ranką. Privalom būti geresni vieni kitiems, net ir nepažįstamiems. Neužsimerkite ir nenusisukite tada, kada matote, kad kitam blogai. Ypač šių dienų chaose, įvykių pasaulyje kontekste ir Kalėdų laukimo laikotarpyje“, – sakė „Golden Parazyth“ siela Giedrius Širka.

 

Golden Parazyth – Safe (Rhodes Version)

 

Naujausias grupės kūrinys „Safe“ šį ankstyvą rytą taip pat buvo pristatytas ir LRT televizijos žiūrovams. Giedrius Širka ir Aurimas Vilkišius šiandien apsilankė laidoje „Labas rytas, Lietuva“ ir sveikinosi iš ekrano. Tiesioginiame laidos eteryje grupė gyvai atliko dvi autorines dainas – „Upė“ su lietuvišku tekstu ir jau minėtą „Safe“. Abu šie kūriniai taip pat skambės ir sekmadienį Šv. Kotrynos bažnyčioje.

 

„Su „Golden Parazyth“ kūryba esu pažįstamas nuo mokyklos laikų ir bene dešimtos klasės. Tada dažnai klausydavau jų klasikos – hitų „Lapė“ ir „Last Rainbow“. Jau tada kildavo daug vizijų ir vaizdinių, kurie paryškindavo tų laikų grupės muziką. Labai džiaugiuosi, kad po 10 metų turiu galimybę dirbti su šitais vyrais. Tie vaizdiniai ir senos idėjos niekur nedingo. Labai įdomu kiekvienam jų kūriniui suteikti tam tikrą spalvą ir pasiūlyti kitą estetiką. Dauguma jų vaizdo klipų yra gyvi įrašai. Tai išskiria „Golden Parazyth“ iš kitų. Kiekvieną tokį įrašą siekiame padaryti vis kitokį. Kito stiliaus paieškos mane priverčia tobulėti. Tai didelis iššūkis ne tik man, bet ir visai komandai. Juk tai svarbiausias dalykas kūryboje. Atrodo, kad su „Safe“ tai pavyko“, – sakė video menininkas ir operatorius Vytautas Katkus.

 

„Safe“ tęsia gyvų „Golden Parazyth“ įrašų tradiciją. Tai jau nebe pirmas kartas, kada grupė tam tikroje vietoje užfiksuoja pasirinktos dainos įrašą. Koncertinis filmas „Simple Man“, „There‘s No Past“ ir „Supasi Supasi“ – visi šie „Golden Parazyth“ darbai taip pat neapsiėjo be talentingo operatoriaus V. Katkaus rankų ir akių. Naujausias darbas „Safe“ taip pat papildė grupės muzikos katalogą.

 

Įdomi detalė – šiame vaizdo ir garso įraše „Golden Parazyth“ narys Aurimas Vilkišius skambina elektriniu pianinu „Fender Rhodes“. Tai buvo pirmoji grupės pažintis su šiuo klasikiniu instrumentu ir anų laikų skambesiu.

 

Vis dažniau Giedrius Širka ir Aurimas Vilkišius savo gerbėjams siūlo „patogaus“ koncerto formatą, kurio esmė – ne eilės prie baro, bet muzika. Gyvi „Golden Parazyth“ pasirodymai niekada nesikartoja ir yra stipriausia šios grupės pusė. Jų pasirodymų estetika efektinga ir didelėse erdvėse, ir jaukiuose klubuose. Taip pat bus ir bažnyčioje.

 

„Visa „Golden Parazyth“ komanda virpa iš nekantrumo. Tai dar vienas įdomus nuotykis ir rimtas iššūkis grupės karjeroje. Po pasirodymo VU Botanikos sode vasarą norim dar daugiau tokių koncertų. Mes, vieta, nuotaika. Esam geriausios formos. Norisi viską atiduoti ir tam turėsime net dvi progas. Pasirodymai Šv. Kotrynos bažnyčioje bus lyg ilgas trijų valandų skrydis muzikos ir emocijų tuneliu“, – pridūrė G. Širka.

 

Sekmadienio vakarą jiems talkins net keturi profesionalūs muzikantai (būgnai, bosinė gitara, smuikas ir violončelė), piešiantys tik „Golden Parazyth“ būdingus garsinius peizažus. Geras garsas ir subtili šviesa galutinai užtvirtins neišdildomą patirtį bažnyčios erdvėje.

 

Tiesa, ant scenos vakaro kaltininkai užsilips net du kartus – į pirmąjį „Golden Parazyth“ pasirodymą buvo išpirkti visi bilietai. Netilpo visi norintys ir buvo paskelbtas papildomas koncertas. Pirmasis pasirodymas po bažnyčios skliautais suplanuotas 18 val., antrasis – 20 val.

 

Bilietais į papildomą 18 val. „Golden Parazyth“ koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje prekiauja bilietų platinimo platforma „Paysera Tickets“.

2017 lapkričio 24 d.