Grupė ,,Subtilu-Z’’: ,,Su naujuoju savo albumu žengiame į kitą muzikos lygį’’

Grupė ,,Subtilu-Z’’: ,,Su naujuoju savo albumu žengiame į kitą muzikos lygį’’

Charizmatiškieji instrumentinės grupės ,,Subtilu-Z’’ nariai džiugina gerbėjus ir netrukus savo kūrybą papildys dar vienu albumu ,,Grammy Winners’’. ,,Šis albumas visiškai kitoks nei ankstesnės mūsų plokštelės – tai geriausias mūsų darbas. Pagaliau subrendome ir pakilome į žymiai aukštesnį muzikos lygį’’, – vienbalsiai teigia grupės nariai Laurynas, Vytautas, Dmitrijs ir Povilas.

Muzikos pasaulyje plokštelės vainikuoja svarbų grupės, atlikėjų veiklos tarpsnį ir reikalauja didelių kūrybinių pastangų bei resursų, o rezultatai džiugina plačiąją auditoriją. Nors grupė ,,Subtilu-Z’’ yra išleidusi jau tris kompaktines plokšteles, ketvirtosios įrašymui nusprendė pasirinkti sudėtingesnį ir ilgesnį kelią.

,,Ankstesniuose albumuose akcentuodavome koncertinį savo kūrinių atlikimą, o šįkart norėjome kokybiško, itin aukštus kriterijus muzikos pasaulyje atitinkančio įrašo. Tad kreipėmės į tikruosius profesionalus’’, – pasakoja grupės narys Laurynas. Normantą Ulevičių, kaip vieną iš geriausių garso režisierių šalyje, grupei rekomendavo muzikas Saulius Petreikis.

Su naujojo ,,Subtilu-Z’’ albumo įrašais dirbęs Normantas prisipažįsta, jog pirmąkart teko susidurti su tokios netradicinės sudėties kolektyvu, tad iš pradžių tai buvęs nemenkas iššūkis. ,,Nors su įrašais dirbu jau virš dvidešimties metų, tokio projekto dar neteko įrašinėti. ,,Subtilu-Z’’ – ne tik savo srities profesionalai, bet ir labai aktyvūs, dominuoti mėgstantys muzikantai. Įprasti kūriniai turi melodiją, šios grupės kūriniuose ją atlieka tai vienas, tai kitas muzikantai, dažnai pakeisdami ir papildydami vienas kitą. Grupės atliktuose kūriniuose labai daug muzikinės dinamikos, todėl teko nemažai paplušėti norint suvaldyti puikiai žinomų kūrinių sudėtingas aranžuotes. Įrašinėdami albumo kūrinius, stengėmės išlaikyti viduriuką tarp modernaus ir senų tradicijų turinčio skambesio, naudojome daug skirtingų mikrofonų: nuo jau nebegaminamų iki etaloninių’’, – pasakoja vienas iš įrašų studijos ,,Zert Music’’ įkūrėjų. Muzikantams grojant atskirai po vieną kur kas sudėtingiau pagauti bendrą nuotaiką, tad kiekvieno kūrinio įrašymą lydėjo nemažai bandymų.

Grupės ,,Subtilu-Z’’ nariams yra tekę koncertuoti salėse su visiškai jai nepritaikyta garso aparatūra, tad dabar į koncertinius turus visada vežasi garso operatorių, mikrofonus, derina, kad būtų tinkamai parinkta aparatūra. ,,Niekada nesirenkame pigiausio varianto – juk prastos kokybės muzika atlikėjui gali reikšti itin trumpą karjerą. Džiaugiamės, kad nusprendėme dėmesį skirti ne tik kokybiškam savo kūrinių atlikimui koncertų metu, bet ir aukšto lygio, itin profesionaliam albumo įrašui. Albumas – kiekvieno muzikanto vizitinė kortelė’’, – įsitikinęs grupėje birbyne grojantis Laurynas.

               Kūrinių įrašinėjimo proceso metu visi grupės nariai elgėsi itin profesionaliai ir aktyviai – patys įrašinėjo, karpė, tvarkė įrašus, darė jų korekcijas. ,,Šiais laikais visiems muzikantams, atlikėjams rekomenduočiau netingėti ir išmokti patiems įsirašyti savo atliekamus kūrinius, pasiklausyti jų iš šono, paieškoti norimo skambesio. Taip daug lengviau tobulėti ir eiti pirmyn’’, – techninio darbo ypatumus atskleidžia garso režisierius Normantas Ulevičius, dirbęs su tokiais atlikėjais kaip Leon Somov & Jazzu, ,,BIX’’, Marijonas Mikutavičius, Donny Montell, Vaidas Baumila, Vilija Matačiūnaitė, ,,Skamp’’, ,,Makchu Pikchu’’, Saulius Petreikis, Jurga Šeduikytė, Monika Pundziūtė, ,,G&G Sindikatas’’ ir kiti.

Naujojoje ,,Grammy Winners’’ kompaktinėje plokštelėje – 9 kūriniai, kuriuos žino visas pasaulis. Perklausę begalę, kada nors laimėjusių ,,Grammy’’ statulėlę, kūrinių ir dainų, grupės nariai atsirinko labiausiai jų muzikiniam skoniui artimą kūrybą. ,,Kūrinius naujam albumui rinkome visi kartu. Kiekvieną kūrinį norėjome atlikti savaip, darėme jų aranžuotes. Dalį darbo patikėjome profesionalams, dalį aranžuočių atlikome patys. Buvo momentų, kai gavę natas iš aranžuotojų, tam tikras kūrinių dalis mokėmės atlikti iš naujo’’, – ilgą įrašų procesą pasakoja grupėje akordeonu grojantis Dmitrijs.

 

                Talentingųjų muzikantų dėka, Madonnos, Steve Wonder, Bobby McFerrin ir kt. kūriniai atsiskleidžia visai kitomis spalvomis – kiekviena kompozicija perdaryta, kartais net sunkiai atpažįstama, pritaikyta grupės sudėčiai ir muzikiniam stiliui. Intensyviai dirbant su įrašais muzikantams talkino perkusininkas Gediminas Mačiulskis, styginių kvartetas ,,Archi Quartet’, bosininkas Gediminas Svilas.

 

,,Po šių ilgai trukusių įrašinėjimo darbų įgijome naujų žinių, neįkainojamos patirties, tapome 100 procentų užtikrinti savo kūriniais bei jų atlikimu’’, – džiaugiasi sudėtingesnį, metus laiko trukusį albumo įrašinėjimo kelią pasirinkusi grupė ,,Subtilu-Z’’.

 

Naujasis albumas ,,Grammy Winners’’ pasirodys jau kitą savaitę. Albumą įsigyti bus galima ,,Subtilu-Z’’ koncertinio turo metu, kuris vyks balandžio 25 dieną Vilniuje, 29 dieną Birštone ir gegužės 13 dieną Palangoje. Albumu bus prekiaujama ir grupės interneto svetainėje, šalies knygynuose.

2017 balandžio 21 d.