Išmaniosios technologijos – moderniuose namuose

Išmaniosios technologijos – moderniuose namuose

Laikui bėgant daugelio šeimų namuose atsirado kur kas daugiau išmanių sprendimų, negu lyginant vos keletą metų atgal. Namus tvarkantys robotai, automatinis šildymo, šviesų valdymas, įspėjimai apie galimą pavojų, išmanios garso sistemos – tai tik keletas sprendimų, kuriuos gyvenamuosiuose namuose įsirengia vis daugiu šeimų. Įvairios išmaniosios sistemos palengvina namų buitį, sutaupo laiko bei gali užtikrinti saugesnį gyvenimą. Rankų darbą vis įvairesnėse srityse pakeičiantys išmanūs prietaisai tampa išsigelbėjimu nemėgstantiems monotoniškų buities darbų, todėl jeigu svajojate nebevalyti langų ar pamiršti siurbimo darbus, verta pasidomėti išmaniais sprendimais, galinčiais pakeisti jūsų buities įpročius. Niekam ne paslaptis, jog išmanūs namų įrenginiai kainuoja nemažus pinigus, tačiau atlieka išties svarbią funkciją. Svarstant, kokius išmanių technologijų įrenginius įsigyti, svarbu įvertinti turimą biudžetą, o pritrūkus santaupų pasiskolinti protingai. Informaciją apie galimus finansavimo būdus didesnės vertės pirkiniams įsigyti, plačiau skaitykite čia. 

 

Vienas populiariausių sprendimų, kurį galime pastebėti dažnuose moderniuose namuose – siurblys robotas. Šis siurblys ypač gelbsti didelio ploto namuose. Išmanių sensorių dėka siurblys savarankiškai supranta, kokia kryptimi reikia judėti. Kai kuriuose robotų siurblių modeliuose yra įmontuoti specialūs antgaliai, padedantys susiurbti namuose auginamų gyvūnų kaip katės bei šunys plaukus. Tai tampa tikru išsigelbėjimu auginantiems tokius gyvūnus, kurie turi ilgą plauką ir yra linkę šertis. Negana to, kad siurbliai robotai gali puikiai išsiurbti grindis, šie taip pat yra tinkami kiliminių dangų valymui. Pasirinkus norimą programą, už jus robotas ne tik išsiurbs, bet ir išvalys namuose esančią dangą.

 

Dar vieni robotai, aptinkami daugelyje būstų, yra skirti langų valymui. Nepriekaištingai langų stiklus valantis robotas gali būti reguliuojamas specialaus jungiklio dėka arba judėti savarankiškai. Dažniausiai langų robotų suaktyvėjimas jaučiamas pavasarį bei vasarą. Gera žinia ta, jog ne langų valymo sezono metu, šie prietaisai gali kainuoti šiek tiek pigiau. Jeigu baiminatės, kad langų valymo robotai neatliks darbo kokybiškai, sunerimti neverta, kadangi naujausių išmanių technologijų dėka šie užtikrina greitą, tikslų ir švariai atliekamą darbą. 

 

Kitos išmaniosios technologijos, aptinkamos moderniuose namuose, dažniausiai yra susijusios su saugumu arba laiko taupymu. Išmaniojo namo sistemos suteikia galimybę net ir nepakilus iš lovos įjungti šviesas, muziką, televizorių, pakeisti namuose esančią temperatūrą ar net įjungti židinį. Nors iš pirmo žvilgsnio išmanūs sprendimai atrodo kainuojantys nemažus pinigus, tačiau tam tikrose situacijose jie gali sumažinti kaštus. Pavyzdžiui, intelektualus šildymo valdymas. Šis valdymas automatiškai sumažina namuose vyraujančią oro temperatūrą, jeigu tuo metu gyvenamajame būste nieko nėra. Dar vienas išmanus sprendimas – užuolaidų, romanečių valdymas. Net neišlipus iš lovos galite išvysti saulę ar jums patogiu užtraukti užuolaidas, kai jau planuojate keliauti miegoti – ar apie tai galėjote pasvajoti prieš 20 metų?

 

Nuotolinis šildymo valdymas, automatiškai reguliuojama oro temperatūra patalpose, apsauga nuo dūmų, vandens ar kitų nelaimę galinčių sukelti šaltinių, garažo durų įspėjimas ar vaikų apsauga – visa tai galima turėti kiekviename gyvenamajame bute arba name. Vaikų saugumui užtikrinti išmanių sistemų dėka kai kurie buitinės elektronikos prietaisai gali būti išjungti, kuomet mažieji šeimos gyventojai laiką leidžia namuose. Taip pat tėvai gali nustatyti, kada vaikų kambaryje automatiškai išsijungs televizorius, internetas ar kompiuteris. 

 

Taigi, kasmet vis daugiau ir daugiau išmanių namų sprendimų veržiasi į mūsų gyvenimus. Pritaikant naujausias technologijas, robotikos žinias yra gaminamos ypač aukštos kokybės sistemos, palengvinančios kasdienius darbus, sutaupančios laiko ar kitų kaštų. 

2019 lapkričio 07 d.