Kaitavimo ir vandenlenčių profesionalai pataria, kaip sėkmingai pradėti vandens pramogų sezoną

Kaitavimo ir vandenlenčių profesionalai pataria, kaip sėkmingai pradėti vandens pramogų sezoną

Kaip ir kasmet, vis labiau šylant orui ir saulei pakrantes lepinant vis kaitresniais spinduliais, atsidaro vandens pramogų sezonas. Tiesa, šiemet vandenlenčių ir kaitavimo entuziastams tenka kiek ilgiau luktelėti, nes pavasaris į Lietuvą žengia tikrai nedrąsiai. Vis dėlto, duris atvėrus daugeliui wake‘inimo parkų, pagaliau galima pasidomėti siūlomomis pramogomis ir tobulėjimo galimybėmis. Kaitavimo ir vandenlenčių žinovai pataria, kaip startuoti sėkmingai, be traumų ir didelių nusivylimų bei pradėti adrenalino ir entuziazmo kupiną sezoną.

 

Išbandykite save!

Šiemet vasarą nusprendę išbandyti save naujoje srityje ar tiesiog pagaliau pasiryžę įgyvendinti jau kelis sezonus galvoje augintą mintį apie kaitavimą, vandenlenčių ar kitas vandens pramogas, pirmiausia pasidomėkite jų pasiūla jums artimiausiame ar patogiausiame centre. Neretu atveju tokiose pramogų vietose yra galimybė mokytis šių veiklų net neturint bazinių pagrindų, kad praėję mokomąjį kursą drąsiai ir saugiai naujuoju hobiu galėtumėte užsiimti savarankiškai.

Patyręs instruktorius išmokys taisyklingai stovėti ir startuoti patogioje pozicijoje, kuri sumažina raumenų, sąnarių patempimo bei kitų traumų riziką. Vis dėlto, nežinantiems, kokia vandens pramoga jums tiktų labiausiai, profesionalai pataria pasikonsultuoti su centre dirbančiais specialistais. Atsižvelgę į jūsų pomėgius bei fizinę formą jie tikrai pasiūlys geriausią variantą, kurį išbandydami neabejotinai patirsite pačių smagiausių akimirkų, o galbūt  tai taps ir dar viena itin malonia priežastimi kasmet laukti vasaros.

 

Nuosava įranga ar nuoma?

Dar vienas klausimas, dažnai kamuojantis tiek pradedančiuosius, tiek jau pažengusius kaituotojus bei kitų vandens pramogų mėgėjus – verčiau nuomotis ar įsigyti nuosavą įrangą? Profesionalai pataria vadovautis savo asmenine patirtimi. Štai pradedantiems domėtis vandens sportu, visos šio patirtys bus naujos, tad verčiau bent pirmuosius dvejus metus įrangą nuomotis iš šią paslaugą teikiančių centrų. Ne paslaptis, kad visada išlieka galimybė, jog vandens pramogos nesužavės jūsų taip stipriai, kaip to tikėjotės startuodami. Tiesa, gali atsitikti ir taip, kad kaituoti ar čiuožti vandenlentėmis negalėsite ir dėl savo fizinės būklės – kelią užkirsti gali silpni raiščiai ar sausgyslių ligos. Tokiu atveju neteks sukti galvos, kaip parduoti įrangą ir tikrai išleisite mažiau pinigų.

Užkietėjusiems entuziastams, kurie nė už ką nepraleistų progos pasimėgauti adrenalinu, galima pasvarstyti ir apie įrangos įsigijimą. Dažnas mėgavimasis vandens pramogomis gali atsieiti nemažas sumas, tad pabandykite paskaičiuoti, kiek pinigų išleistumėte nuomai per sezoną. Jei suma akivaizdžiai viršija pačios įrangos kainą, verčiau naudotis nuosava lenta ar aitvaru. Tiesa, šios priemonės ar jų komplektai, ypač įsigyjant viską vienu kartu, kainuos tikrai nemažai, tačiau atsipirks vos per vieną sezoną. Tam, kad įsigijus įrangą nereikėtų taupyti kitų pramogų sąskaita, galite pabandyti kreiptis dėl paskolos internetu ir pasinaudoti lanksčiomis vartojimo paskolos galimybėmis.

 

Saugumo priemonės svarbu ne tik pradedantiesiems

Įsigydami įrangą nepamirškite pasirūpinti ir apsaugos priemonėmis – šalmu, diržais, liemene ar specialiu hidrokostiumu. Šios priemonės padės išvengti didelių traumų kritimo metu, sumažins raumenų ir sąnarių patempimo riziką. Tai ypač svarbu pradedantiems užsiimti vandens pramogomis – kol pramoksite stovėti ant lentos ar valdyti aitvarą, tikrai ne kartą teks atsidurti vandenyje, o nemokant kristi gerokai išauga ir sužalojimų rizika. Vis dėlto, net ir pažengusiems šioje srityje svarbu nepamiršti tinkamai užsidėti visą įrangą, nes tik gerai sutvirtinti batai padės išlaikyti pusiausvyrą ant vandenlentės, o kaitavimo diržas atliks visas funkcijas tik tokiu atveju, jei bus tinkamai uždėtas ant kūno ir patikimai pritvirtintas prie aitvaro. Vandens pramogomis mėgaukitės saugiai – taip užtikrinsite smagią vasarą be sunkių traumų.

PARTNERIO TURINYS
2022 birželio 07 d.