Kastis Torrau ir Donatello Naujuosius trankiai pasitikti kviečia į „G-LOFT“

Kastis Torrau ir Donatello Naujuosius trankiai pasitikti kviečia į „G-LOFT“

Abiejų rankų pirštų neužtektų skaičiuojant, kiek kartų išgirstame didįjį gruodžio mėnesio ar netgi svarbiausią metų klausimą. „Tai kur Naujus?“,- juokaudami klausiame vieni kitų ir tikimės išgirsti pasiūlymą, kuris nebekeltų abejonių. Tiesa, Kaune gyvenantys ir Naujųjų metų išvakarėse čia svečiuotis planuojantys klubinėtojai jau turi tvirtą atsakymą: į 2018-uosius jie įžengs švęsdami tarp „G-LOFT“ sienų ir šokdami pagal Lietuvos elektroninės muzikos vilkų – Kasčio Torrau ir Donatello – geriausius metų kūrinius.

 

Kaip taisyklė, „G-LOFT“ savo duris naktinio gyvenimo ritmą išpažįstantiems praveria tik didžiųjų švenčių ir ypatingų, išskirtinės koncepcijos vakarėlių progomis. Taip jau sutapo, kad Kasčio Torrau ir Donatello inicijuotas vakarėlis „Report – New Year 2018“ patenka į abiejų išvardintų „G-LOFT“ atidarymo išimčių rėmus. Progresyvų techno, tech-house atliekantį ir pirmąją Naujųjų metų naktį šokdinsiantį duetą žino kiekvienas Lietuvos elektroninės muzikos sceną sekantis klubinėtojas. Taigi, jau ilgiau nei dešimtmetį grojantys Kastis Torrau ir Donatello savo vardą senų seniausiai užsirekomendavo tiek šokių muzikos kūrėjų ir atlikėjų rate, tiek šalies naktinio gyvenimo pasaulyje: „Kartu grojame jau daugybę metų, tad drauge scenoje sutikę Naujuosius metus esame tikrai ne kartą. Tik kiekvienas kartas – unikalus, tuo ir įdomus“,- sako Kastis Torrau.

 

Ištikimiausi šių didžėjų gerbėjai žino, kad pavadinimas „Report“ turi ypatingą reikšmę: kasmet atlikėjai išleidžia taip pat pavadintą CD, į kurį sutalpina savo geriausius metų kūrinius. Bet, laikui bėgant, tradicijos šiek tiek mutuoja, tad šį kartą savo kūrybos apžvalgą Kastis Torrau ir Donatello kviečia išgirsti gyvai. „Report“ selekcijos „SoundCloud“ ir “Youtube” platformose sulaukia šimtus tūkstančių perklausų ir galybės pozityvių komentarų – nenuostabu, jog bilietai į „G-LOFT“ vyksiančias Naujųjų sutiktuves sparčiai tirpsta.

 

Atlikėjai pasakoja, kad pirmasis „Report“ gimė, kai Lietuvos elektroninės muzikos apžvalgininkė, pasivaidnusi Daina Dubauskaitė, paprašė sukurti mix‘ą, kuriuo galėtų pasidalinti su savo blog’o dubauskaite.lt skaitytojais. „Miela Daina, raportuojam Tau, kad visus šiuos metus, visas naktis, apie kurias Tau niekada nepasakojom, mes sėdim užsidarę 20 kvadratinių metrų patalpoje, žaidžiam su natomis ir iš jų dėliojam istorijas. Nugirdom kalbant žmones, kad Tu domiesi mūsų veikla ir Tave domina jos rezultatai. Skubam raportuoti, kad mes ne dykaduoniai, stengiamės labai ir tikimės, kad mūsų darbo rezultatai nudžiugins Tave ir įtikinsim, kad nesame mes „bezdėlnikai“,- 2011 metais laiške, kuriuo buvo siunčiamas pirmasis „Report“, Dainai Dubauskaitei rašė Donatello ir Kastis Torrau.

 

Kyla klausimas, kaip tokia „vieno karto“ užduotis virto į nuoseklią ir ilgametę tradiciją? Atlikėjai sutartinai sako, kad metai prabėga labai greitai, tad nesustojus, neperžvelgus, kas nuveikta, atrodo, kad nieko gero ir nepadarei, arba padarei mažai: „REPORT – puiki priemonė savo muzikinio gyvenimo pasitikrinimui. Labai smagu perklausyti visą muziką, kuri gimė per metus laiko. Taip pat labai faina yra stebėti evoliuciją – kaip skambėjo tavo muzika prieš metus, du, tris ir kaip skamba dabar. Pliusų yra tikrai daug, tačiau didžiausias smagumas, kad tai patinka ir mūsų gerbėjams. Dažnai sulaukiu klausimų, kur gauti vieną ar kitą „REPORT“ CD, nes kažkam jo trūksta iki pilnos Report’ų kolekcijos. Smagu kad jie laukia, teiraujasi, kada bus naujas Report. Tas ir skatina daryti, kurti, nesustoti. Tokia lengva duoklė ištikimiausiems fanams“,- besišypsodamas pasakoja Donatello.

 

Muzikinę Kasčio Torrau ir Donatello evoliuciją įvertinti galės kiekvienas bilietą įsigijęs elektroninės muzikos gerbėjas: Kauno širdyje įsikūrusiame „G-LOFT“ atlikėjai visą naktį gros ne tik kūrinius, kuriuos išleido 2017-aisiais, bet ir tuos, kurie įrašų studijoje dar laukia savo momento, kauomet bus išleisti į viešumą. Beje, Kauno jaunimo pamėgtos vietos scenoje pasirodys ir ilgametis dueto draugas, studijos kolega bei muzikos guru Arnas D – jis pradės „Report – New Year 2018“ vakarą, pasirūpins išlavinto skonio klausytojų nuotaika iki vidurnakčio. O pirmąją Naujųjų metų minutę sutikti ir fejerverkais pasigrožėti renginio organizatorių komanda kviečia čia pat, žengus vos žingsnį nuo pagrindinių „G-LOFT“ durų – Kauno rotušėje. Ypatinga naktis, ilgametę muzikos istoriją atskleisiantys atlikėjų pasirodymai, fejerverkai, būrys gerbėjų ir Kauno senamiesčio židinys – kas tokio vakarėlio atsisakys?

2017 gruodžio 13 d.