Kviečia „Kultūros naktis“: TOP5 koncertai šį penktadienį Vilniuje

Kviečia „Kultūros naktis“: TOP5 koncertai šį penktadienį Vilniuje

Jau šį penktadienį sostinėje vyksiančiame kultūros ir meno festivalyje „Kultūros naktis“ kiekvienas ras sau įdomių pasirodymų ir renginių. Futbolo ir šokio spektaklis, teatrų pasirodymai Geležinkelio stotyje, vizualios instaliacijos, šeimų erdvė, vienai nakčiai atsiverianti Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia, fortepijoninė muzika Lukiškių aikštėje – tik keletas iš veiklų, laukiančių naktinėtojų Vilniuje.

O šiandien pristatome penkis įdomiausius ir didžiausius koncertus, penktadienį skambėsiančius „Kultūros nakties“ metu.

 

  • Muzikos naktis Vasaros terasoje

Vasara alsuojanti muzika, virš galvų pakibęs žvaigždėtas dangus, geriausios emocijos ir net septyni talentingi atlikėjai bei grupės – Muzikos scena, vienam vakarui įsikūrusi Vasaros Terasoje, kvies vienos nakties festivalį „Kultūros Naktis” praleisti kartu!

Klausysimės: Arklio Galia, PAI X, Shi Shi, Black Biceps, Arbata, The Roop, Black Water.

Laikas ir vieta: 19:00-02:00, Vasaros terasa (Vilniaus g. 39)

 

  • Antikvariniai Kašpirovskio dantys: senamiesčio istorija

Kasdien vaikštom po Vilniaus senamiestį, kuriame kiekvienas pastatas galėtų papasakoti daug intriguojančių istorijų. Deja, dažniausiai mes ju negirdime ir nematome. Jeigu Kūčių naktį galima prakalbinti gyvulius, tai Kultūros naktį grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantis“ kaip visada energingu performansu prakalbins vieną iš Vilniaus senamiesčio pastatų.

Laikas ir vieta: 20:00-21:00, priešais Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministeriją esanti aikštelė

 

  • Koncertas ant Rotušės laiptų

Kaip ir kasmet, Rotušė jungiasi prie Kultūros nakties programos ir kviečia vilniečius bei miesto svečius daugiažanriam koncertui. Publikos numylėtieji Subtilu -Z, originalieji NIKO, klasikos mėgėjų išsiilgtoji Vilniaus kamerinė opera bei jų atliekama Vincenzo Bellini opera „Norma“ ir menininkų, kūrėjų ir jiems prijaučiančiųjų dievinama grupė Vandenynas Kultūros naktyje ant Rotušės laiptų!

Laikas ir vieta: 20:00-02:00, Vilniaus miesto Rotušės laiptai

 

  • Balkanaktis Halės turguje

Jau dešimtmetį Vilniuje vykstantis „Balkanaktis“ kviečia šėlti su balkanų muzika netradicinėje vietoje – Vilniaus Halės turguje. Šventiniame siautulyje pagrindine ašimi taps iš Švedijos Dalarna miesto atvykstantis „Tibble Transsibiriska” kolektyvas, kuris 2016 metais buvo apdovanotas prestižiniu Švedijos muzikiniu apdovanojimu „Dalecarlia Music Awards” geriausios „folk” muzikos kategorijoje.

Šis renginys – ne tik vieta, kur galėsite išgirsti aukščiausios prabos „world“ muziką, pagal ją pašokti, bet ir išgerti arbatos, atsipūsti kelionėje nuo objekto prie objekto.

Laikas ir vieta: 21:00-02:00, Halės turgus (Pylimo g. 58)

 

  • Fortepijoninės muzikos naktis „Juodais baltais“

Šis jau tradicija tapęs fortepijoninės muzikos koncertas po Lukiškių aikštės rekonstrukcijos 2018 m. grįžta į savo įprastą vietą. Aršių ginčų ir debatų objektu tapusi erdvė siūlo alternatyvą – šįkart čia skambės muzika.

Koncerte tradiciškai pasirodys ryškiausi jaunos kartos pianistai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai – kurie koncertuos nuo 22 val. iki pat vidurnakčio. Vidurnaktį koncertą vainikuos maestro Petro Geniušo pasirodymas. Šįkart kartu su profesoriumi P. Geniušu koncertuos ir pianistas prof. Jurgis Karnavičius (LMTA Fortepijono katedros vedėjas ir profesorius). Fortepijoninis duetas atliks kompozitoriaus Igorio Stravinskio kūrinį „Šventasis pavasaris“.

Laikas ir vieta: 22:00-01:00, Lukiškių aikštė

 

2018 birželio 12 d.