Lietuvoje koncertuos Placido Domingo scenos partnerė Julija Novikova

Lietuvoje koncertuos Placido Domingo scenos partnerė Julija Novikova

Sopranas Julija Novikova prestižiniame Sankt Peterburgo Marinskio teatre pradėjo dirbti sulaukusi vos 23-ejų, o kai 2009 m. laimėjo Placido Domingo organizuojamą tarptautinį konkursą ir publikos simpatijų prizą, tarptautinė solistės karjera įgijo neregėtą pagreitį. Lapkričio pabaigoje J. Novikovą galės išgirsti ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro klausytojai – maestro Gintaro Rinkevičiaus kvietimu ji koncertuos kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. Lapkričio 23 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje ir lapkričio 24 d. Vilniaus kongresų rūmuose pasirodysianti J. Novikova čia dainuos Ch. Gounod, G. Donizetti, G. Verdi, J. Massenet ir G. Puccini operų arijas. Antrojoje koncertų dalyje skambės įspūdingoji R. Strausso „Alpių simfonija“, kurią atliks net 100 Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantų, diriguojamų maestro G. Rinkevičiaus.

 

G. Verdi „Rigoletas“ su pačiu P. Domingo, Paryžiaus Eliziejaus laukų teatras, Niujorko „Carnegie Hall“ koncertų salė, Londono karališkoji opera, Vienos filharmonija – tai tik keletas svarbiausių jaunos ir talentingos solistės karjeros stotelių. Dainuoti ji pradėjo būdama dar vaikas televizijos ir radijo vaikų chore Sankt Peterburge, kur, kaip pati sako, ir „užsikrėtė“ meile dainavimui. Gabią mergaitę greit pastebėjo choro dirigentas ir patikėjo jai atlikti solo partijas su choru. „Man taip patiko dainuoti prieš auditoriją, kad buvau paskatinta toliau plėtoti savo balso galimybes jau N. Rimskio-Korsakovo konservatorijoje“, – karjeros pradžią prisimena garsi solistė.

 

J. Novikovai menas – ne tik laimė realizuoti save, bet ir vieta, kur ji randa daugiausiai atsakymų į savo klausimus. „Pasaulyje, kuriame viskas sukasi taip greitai, tam, kad nepasimestume, labai svarbu kartais sustoti, įsiklausyti ir pažvelgti į savo vidų. Aš tikiu, kad muzika padeda tai padaryti. Ir viliuosi, jog žmonės, besiklausydami operos, per patiriamas emocijas ir grožį gali suprasti save geriau. Be to, argi F. Dostojevskis nesakė, kad grožis išgelbės pasaulį?“ – šypsosi garsi artistė.

 

Paklausta, kokiu kūriniu galėtų apibūdinti savo gyvenimą, J. Novikova ilgai nedvejoja – tai būtų S. Rachmaninovo „Vokalizė“. „Jokių žodžių, tik gryna emocija… Savo gyvenime dažnai vadovaujuosi jausmais. Galbūt tai daro mane pažeidžiamą, bet visgi to nesigaliu“, – prisipažįsta atlikėja.

 

J. Novikova įsitikinusi, kad jei savo gyvenimo kelią galėtų pasirinkti iš naujo, nieko nekeistų. „Kai stovi scenoje ir atlieki muziką, kuria mėgaujiesi, aplanko tikros laimės akimirkos. Bet iki to momento turi nueiti sudėtingą kelią ir įveikti daugybę kliūčių, kurios verčia dirbti be sustojimo, stengiantis tapti vis geresniu – kartais norėčiau, kad kai kuriuos tikslus būtų lengviau pasiekti“, – sako solistė.

 

Sopranas Julija Novikova koncertuos su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru simfoniniuose koncertuose „Bel Canto“ lapkričio 23 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje ir „Julija Novikova: operų brangakmeniai“ lapkričio 24 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose. Dirigentas Gintaras Rinkevičius. Bilietai parduodami „Tiketoje“, „Teatrai.lt“, Kauno valstybinės filharmonijos ir Vilniaus kongresų rūmų kasose. Daugiau informacijos: www.lvso.lt.

2017 lapkričio 21 d.