Paskolos ir jų tipai – įvairiems planams įgyvendinti

Paskolos ir jų tipai – įvairiems planams įgyvendinti

Kiekvienais metais vis daugiau žmonių įsipareigoja bankams ar kitoms finansavimo paslaugas teikiančioms įstaigoms tam, kad įsigytų nekilnojamo turto, nusipirktų automobilį ar didesnius pirkinius kaip baldai, buitinė technika. Dažniausiai paskolos yra suskirstytos į tam tikrus tipus, kurių kiekvienas turi atitinkamą metinę palūkanų normą, galimą mažiausią ir didžiausią skolinimosi sumą bei kitas sąlygas. Paskolų banko specialistai teigia, jog dažniausiai išduodamos paskolos yra vartojimo, skirtos namų remontui, automobilio pirkimui bei nekilnojamo turto įsigijimui. Taip pat paskolos gali būti verslo, skirtos asmenims, gyvenantiems ir dirbantiems užsienio šalyse bei finansavimas medicinos, sveikatinimo programoms tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Tam, kad asmuo ar šeima gautų paskolą, pirmiausia, reikia užpildyti paraišką. Tai galima padaryti paskambinus banke dirbantiems specialistams, internetu arba tam tikrose prekybos vietose. Pildydamas paraišką asmuo turi sutikti, kad jo asmeniniai duomenys bus tvarkomi tam tikrų įstaigų, o pateikti asmeniniai duomenys yra teisingi. Paraiškos sprendimas įprastai būna priimamas per parą laiko. Teigiamo paskolos sprendimo atveju yra pasirašoma sutartis, kurioje asmuo įsipareigoja jam numatytą laiko terminą kiekvieną mėnesį lygiomis dalimis mokėti įmokas bankui. Galutinė suma susideda iš pasiskolinto kredito bei jam priklausančių palūkanų.

 

Jei planuojate pirkti nekilnojamo turto, kuris pagal prigimtį yra nejudinamas objektas kaip gyvenamasis būstas, garažas, žemės sklypas ir pan., tačiau neturite reikiamo finansų kiekio, turto įkeitimo nereikalaujanti paskola ir teigiamas paraiškos sprendimas gali įgyvendinti jūsų planus turėti nuosavo nekilnojamo turto. Automobilis daugeliui žmonių yra tapęs tokia pat svarbia kasdienybės dalimi kaip ir gyvenamasis būstas, todėl kiekvienais metais daugėja ne tik išsilaikančių teises asmenų, bet ir perkančių automobilius ar tokias transporto priemones kaip motociklai, mikroautobusai. Paskola gali finansuoti visą arba tik reikiamą dalį automobilio kainos, o gavus reikiamą pinigų sumą jam įsigyti, paskolos paraiškos teikėjas pats gali nuspręsti, kokio automobilio jam reikia: naujo ar naudoto, kokių pagaminimo metų, modelio ar gamintojo. Automobilio įkeitimo bei pradinio įnašo nereikalaujantis banko finansavimas yra tapęs vienu populiariausių paskolos tipu.

 

Vartojimo paskola – tai galimybė įgyvendinti svajones, įsigyti didesnius pirkinius ar išvykti į tolimą kelionę. Vartojimo paskola galima apmokėti tokius pirkinius kaip televizoriai, kompiuteriai, mobilieji telefonai, skalbimo mašinos, indaplovės, viryklės, kiti buitinės technikos prietaisai ir pan. Pritrūkus pinigų medicinos paslaugoms, norimiems lankyti kursams, mokslams ir kitoms išlaidoms padengti, taip pat yra skirta vartojimo paskolos paraiška. Kelionės – neatsiejama atostogų ir poilsio dalis, suteikianti bene daugiausiai džiugių akimirkų ir įspūdžių, fiksuojamų nuotraukose. Lėktuvų bilietai, apgyvendinimo paslaugas siūlančios įstaigos, maitinimas, suvenyrai bei kitos išlaidos, be kurių neapsieinama kelionėse, pareikalauja nemažo finansų kiekio, todėl šiuo atveju vartojimo paskola tampa sprendimu norintiems išvykti į seniai svajotą kelionę pailsėti arba, priešingai, aktyviai praleisti laiką, pavyzdžiui, slidinėjimo kurorte.

 

Dar vienas paskolos tipas yra skirtas prireikus finansavimo namų remontui. Siekiant atnaujinti gyvenamąjį būstą kosmetiniu ar kapitaliniu remontu, norint įsigyti naujus baldus, atlikti tokius remonto darbus kaip plytelių klijavimas, trinkelių klojimas, stogų dengimas, sienų dažymas ir pan., visa tai finansuoti taip pat gali padėti paskola. Prieš pildant paskolos paraišką specialistai rekomenduoja preliminariai paskaičiuoti, kokius remonto darbus bus norima atlikti, kokių medžiagų reikės įsigyti bei kiek gali kainuoti darbininkams skirti užmokesčiai. Tai padės greičiau paskaičiuoti reikiamą skolinimosi sumą.

 

2017 gruodžio 13 d.