Pirmasis Lietuvoje profesionalus rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“ kviečia premjerai

Pirmasis Lietuvoje profesionalus rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“ kviečia premjerai

Šią vasarą teatrinio meno gerbėjai turės unikalią galimybę išvysti pirmojo Lietuvoje ir vienintelio Europoje profesionalaus rankų šešėlių teatro „Budrugana Lietuva“ premjerą „Keturi metų laikai“ režisierius prof. Gela Kandelaki.

Pirmasis šio išskirtinio Lietuvoje įkurto teatro spektaklis bus rodomas: birželio 9 d. Vilniuje, teatre „Lėlė“, birželio 11 d. Panevėžyje, Panevėžio teatre „Menas“, birželio 15 d. Tauragėje, Tauragės muzikos mokykloje, birželio 16 d. Klaipėdoje,  Klaipėdos kultūros fabrike, birželio 17 d. Kaune, Kauno miesto kameriniame teatre, liepos 4 d. Palangoje, klube „Ramybė“, liepos 5 d. Nidoje, Nidos kultūros  ir turizmo informacijos centre „Agila“, liepos 8-9 dienomis Vytauto V Landsbergio rengiamame Žalčiasalio pasakų festivalyje, o  rugpjūčio 13-20 dienomis teatras rengia rankų šešėlių teatro stovyklą Paandrioniškyje. Pirmojo Lietuvoje rankų šešėlių teatro premjerinio spektaklio „Keturi metų laikai“ gastrolės baigsis pasirodymu Anykščiuose rugpjūčio 17 d.  Nacionaliniame bardų festivalyje „Purpurinis vakaras“.

Rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“ – tai devyni aktoriai, surinkti Vytauto V. Landsbergio Klaipėdos universitete, kurie aktorinio meistriškumo studijų  metu, dvejiems metams išvyko į Gruziją mokytis unikalios teatro kalbos – rankų šešėlių teatro meno. Rankų šešėlių teatras ypatingas savo atlikimo technika: naudojamos tik rankos, kuriomis kuriami personažai ir pasakojamos istorijos. Tai yra unikali teatro technika, kuri gyvuoja tik Gruzijos, vieninteliame pasaulyje, rankų šešėlių teatre „Budrugana Gagra“ o nuo 2017 m. gegužės 27 dienos ir Lietuvoje įkurtame profesionaliame  teatre „Budrugana Lietuva“.

Gruzijos rankų šešėlių teatro pradininkas ir įkūrėjas yra žymus kino ir teatro aktorius ir režisierius prof. Gela Kandelaki. Režisierius yra sukūręs kino filmą „0,0047 žemės“ (kitaip žinomas kaip „Kaimas“), „Bėda“, taip pat atlikęs pagrindinį vaidmenį kino filme „Strazdas giesmininkas“ ir daugelyje kitų. Prof. Gela Kandelaki yra garsus kino ir teatro pedagogas Gruzijoje, ypač išgarsėjęs rankų šešėlių teatru „Budrugana Gagra“, kuris susikūrė 1991 metais, kai pirmą kartą pasirodė Paryžiuje su spektakliu „Keturi metų laikai“.

„Esu nepaprastai laimingas ir sujaudintas, kad nuo šiol Lietuvoje turime visiškai naują teatro žanrą, ypatingą savo atlikimu ir pasakojimo būdu. Džiaugiuosi, kad profesorius Gela Kandelaki, nors ir būdamas garbingo amžiaus, intensyviai dvejus metus dirbo su jaunaisiais aktoriais iš Lietuvos, taip pat didžiuojuosi ir savo studentais, kurie ryžosi tikrai nemažam iššūkiui, reikalaujančiam itin daug pastangų, kasdienių treniruočių ir kantrybės. Tikiuosi, kad pirmasis spektaklis bus šios naujos teatro krypties pradžia ir mes stebinsime žiūrovus ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje“, – savo mintimis dalijasi kurso vadovas, garsus lietuvių rašytojas, kino ir teatro režisierius, pedagogas Vytautas V. Landsbergis.

Po dviejų metų išskirtinio rankų šėšėlių teatro meno studijų Gruzijoje vadovaujamų prof Gela Kandelaki Gegužės 27 dieną Tbilisyje Šota Rustavelio valstybiniame teatre Lietuvos aktoriai parodė savo  premjerą „Keturi metų laikai“, režisierius prof. Gela Kandelaki, kompozitorius Temuraz Bakuradze. Būtent šį unikalų spektaklį ir turės galimybę šią vasarą išvysti Lietuvos žiūrovai.

2017 birželio 07 d.