3-iasis architektūros pokalbių ciklas

3-iasis architektūros pokalbių ciklas

SHOW OFF*: REGINIO ARCHITEKTŪRA
*angl.: 1) maivymasis, manieringumas; 2) pamaiva

Architektūra kaip ekspozicinė erdvė ir pati architektūra kaip eksponatas – šie du aspektai ir jų sąsajos bus nagrinėjami penkių paskaitų cikle. Muziejus nuolat atsiduria žiniasklaidos dėmesio centre kaip įspūdingas kūrybos ir rinkodaros rezultatas, kaip simbolis, kaip kultūrinės svarbos objektas, kaip architektūros inovacijų ekspozicija. Paskaitose bus klausiama, koks yra architektūros santykis su muziejumi kaip institucija, kaip kultūros akumuliatoriumi bei transliuotoju? Kaip architektūra pasitarnauja naujoms meno kuravimo ir archyvavimo formoms ir ką iš to gauna parodų lankytojai? Kaip architektūra veikia santykį tarp menininko, kūrinio ir žiūrovo? Kokios šiandieninės architektūrinio projektavimo strategijos atsako į minėtus klausimus?

Trečiojo ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDO pokalbių ciklo programa

Sausio 6 d., ketvirtadienį
LOLITA JABLONSKIENĖ
Dailėtyrininkė, humanitarinių mokslų daktarė (LT)

LAIKO ZONOS

Šiuolaikinio meno kritikė ir parodų kuratorė; nuo 2002 m. Nacionalinės dailės galerijos vadovė; Vilniaus Dailės Akademijos dėstytoja; Lietuvos kultūros ir meno tarybos vicepirmininkė; Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos narė. Lolita Jablonskienė buvo Lietuvos paviljonų Venecijos bienalėse (1999 ir 2005 m.) komisarė. 

www.ndg.lt
Pokalbis vyks lietuvių kalba

Sausio 14 d., penktadienį 
NICOLAS GROSPIERRE
Architektūra manipuliuojantis menininkas (CH, PL)

LOST IN ARCHITECTURE

Jo brandi bei konceptuali dokumentinė fotografija, instaliacijos – asociatyviai susietos su kolektyvine atmintimi, modernizmo architektūros paveldu. Autorius manipuliuoja beribės erdvės iliuzija, dviejų, trijų dimencijų vaizdais ir masteliu. 2008 metais 11- oje Venecijos architektūros bienalėje atstovaudamas Lenkijai jis buvo įvertintas „Golden Lion” apdovanojimu už geriausią nacionalinę ekspoziciją. 

www.grospierre.art.pl
Pokalbis vyks anglų kalba 

Sausio 21 d., penktadienį
HERMAN KOSSMANN
Parodų architektas ir dizaineris (NL) 

MAKING NARRATIVE SPACES

Vienas iš Amsterdame įsikūrusios parodų architektūros ir dizaino studijos ‘Kossmann.de_jong’ įkūrėjų. Studijos kūrybinis procesas įtraukia nemažai skirtingų disciplinų specialistų (šviesos, garso, kino), o temos svyruoja nuo architektūros, vaikų literatūros ir istorijos iki psichiatrijos, jaunimui skirto meno bei mikroorganizmų. Šios studijos požiūriu [parodų] dizainas turėtų susieti turinį su vizualiais elementais.

www.kossmanndejong.nl
Pokalbis vyks anglų kalba

Sausio 27 d., ketvirtadienį

SKAIDRA TRILUPAITYTĖ
Menotyrininkė, dailės ir architektūros kritikė (LT)

MUZIEJINIS VILNIUS

Menotyrininkė, tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) ir tarptautinės sociologų asociacijos (ISA) narė Lietuvos ir užsienio akademinėje spaudoje gausiai publikuojanti straipsnius kultūros politikos, kultūros ekonomikos, tapatybės, kultūrinės pilietybės temomis. Domisi urbanistinio-kultūrinio planavimo, kūrybinių industrijų, tarptautinių intelektualinių mainų klausimais ir šių skirtingų disciplinų sąryšiu.

www.muziejai.lt
Pokalbis vyks lietuvių kalba

Vasario 3 d., ketvirtadienį
AARON BETSKY
Sinsinačio meno muziejaus direktorius (NL, JAV)

SHOWING ARCHITECTURE

Monografijų apie 20-ojo amžiaus architektų kūrinius, taip pat traktatų, nagrinėjančių sąsajas tarp architektūros, estetikos, psichologijos ir žmogaus seksualumo, autorius, viena įtakingiausių 21-ojo amžiaus architektūros proceso asmenybių. 2008-ųjų metų Venecijos 11-osios architektūros bienalės direktorius. Nuo 2001-ųjų iki 2006-ųjų vadovavo Nyderlandų Architektūros Institutui Roterdame (Olandija). 

www.cincinnatiartmuseum.org
Pokalbis vyks anglų kalba

DAUGIAU