4FlamencoMen

4FlamencoMen

Veržlus ir jausmingas vyriškas flamenkas pirmą kartą atvyksta į Lietuvą
Negalime nesigrožėti įspūdinga flamenko šokėjų apranga ir gracingais judesiais. Kai mums pradeda pasakoti apie flamenko pasirodymą, dažniausiai įsivaizduojame klostuotas, plačias ir ryškiai raudonas šokėjų sukneles, gėles plaukuose ir vėduokles, o vyrai antrame plane dainuoja ar skambina gitara. Tačiau flamenkas toli gražu nėra vien moteriškas šokis ir tai įrodys lapkritį pirmą kartą Lietuvoje viešinti vyrų flamenko grupė 4FlamencoMen.
Grupę sudaro keturi flamenko atlikėjai – profesionalai šokėjai Sebastian Sanchez, Juan Aguirre, dainininkas Tremendo Hijo ir gitarsitas Pedro Viscomi – Martin, savo meistriškumą įvaldę flamenko sostinėje Sevilijoje. Būtent šiame mieste mokosi ir kuria gabiausi ir ryškiausi šio pietų Ispanijoje gimusio meno meistrai.
Sebastian Sanchez daugelį metų gyveno Andalūzijoje, kurioje flamenkas ir tapo jo aistra bei gyvenimo prasme. Jis uoliai studijavo ir mokėsi Sevilijoje bei Jerez pas žinomus mokytojus. Maskvoje jis atidarė savo flamenko mokyklą. Įdomu tai, jog šokti profesionaliai Sebastian pradėjo tik būdamas 24 metų amžiaus, tačiau netrukus įrodė, jog yra vertas flamenko mylėtojų simpatijų ir įvertinimo.
Juan Aguirre pradėjo šokti flamenką 16 metų. 2006 m. jis persikėlė į Seviliją, kurioje ir dabar gyvena. Juan šokio stilius unikalus tuo, jog vienu metu geba suderinti jausmingumą ir vyrišką veržlumą, bei energiją, todėl atlikėjas itin mėgstamas dailiosios lyties žiūrovių.
Tremendo Hijo yra žinomos dainininkės Enriqueta „La Pescadera“ proanūkis, saetų atlikėjos La Gandingos de Triana sūnėnas, garsaus José „El Tremendo“ sūnus ir žinomos flamenko dainininkės Rosario „La Tremendita“ brolis. Užaugęs menininkų šeimoje, Tremendo yra tikras tradicinio flamenko atstovas.
Pedro Viscomi Martin paveldėjo talentą ir meilę flamenkui iš savo senelio. Pirmą kartą publikai jis pasirodė vos septynerių! Būdamas vienuolikos surengė pirmąjį solinį koncertą. Vėliau jis tobulino savo įgūdžius, studijuodamas pas maestro Agustín de la Fuente iš Jerez. Nors tuo metu Pedro tebuvo tik 14 metų, garsusis gitaristas leido savo mokiniui groti antrąja gitara koncertuose.
Šis unikalus vyrų kvartetas žiūrovams suteiks progą trumpam persikelti į Ispanijos pietus, kur sausakimšame tablao (flamenko pasirodymų vieta) nuo šokėjų kojų išmušimų dreba žemė, o gitaros virpesių pašiurpsta oda. Vyriškas flamenko pasakos kupinas žmogiškųjų emocijų istorijas, kuriose džiaugsmas reiškiamas su trenksmu, o sielvartas iš širdį draskančio tampa begaline energija, kuri neleidžia pasiduoti ir veda pirmyn.
4FlamencoMen pasirodymai vyks Klaipėdoje lapkričio 17 d. ir Vilniuje lapkričio 19 d.

Pranešimą parengė: Greta Seiliūtė
Info: [email protected], tel. +370 672 29267

DAUGIAU