Akordeono genijus – Alexander Hrustevich

Akordeono genijus – Alexander Hrustevich

Akordeono genijus Alexander Hrustevich Lietuvoje

Alexander Hrustevich
Mygtukinis akordeonas (bajanas)

Programa
A. Vivaldi: Keturi metų laikai: Vasara, dalys I – III
А. Borodin: Svajonės
S. Prokofiev: “Skerco ir Maršas” iš operos “Meilė trims apelsinams”
V. Podgornij: Fantazija L. Dalla “Caruso” tema
W. A. Mozart – A. Volodos: “Turkų maršas”
V. Zubitsky: Partita concertante I dalis: “Amžinas judėjimas”, “Epilogas”
A. Grünfeld -Y. Shishkin: Koncertas parafrazė J. Štrauso valsų tema op. 56

V. Chernikov: Vieniša armonika
V. Chernikov: Valsas ekspromtas
V. Monti, A. Yashkevich: “Czardas”
J. Brahms, A. Yashkevich: “Vengrų šokiai” Nr. 5
V. Chernikov: Jazz-Valsas
E. Debrenko: Maskvos vairuotojo daina
F. Angelis: Daina A. Piazzollos “Chiquilin de Bachin” tema
V. Zubitsky: Omaggio ad Astor Piazzolla

Bilietus galite įsigyti: http://www.bilietai.lt/lt/event/15024
Daugiau informacijos: http://www.facebook.com/NewMusicalGeneration
http://www.muzikukarta.lt/lt/news/

Aleksandras Hrustevičius – vienas geriausių bajanistų pasaulyje, su savo pasirodymais jau aplankęs JAV, Italiją, Vokietiją, Rusiją, Braziliją, Olandiją, Ispaniją, Austriją ir kitas šalis, sugrįžta į Lietuvą. Nauja, virtuozinė, karštu temperamentu ir romantika pulsuojanti solinė programa bus pristatyta Vilniaus ir Kauno klausytojams.

A. Hrustevičiaus talentas pakerėjo tokias muzikos legendas, kaip vieną iškiliausių šios epochos smuikininkų Maestro Itzhaką Perlmaną, kuris rašo: “Aš žaviuosi A. Hrustevičiaus talentu…” ar „mega žvaigždę“, kelių Grammy apdovanojimų laimėtoją, dainininką ir kompozitorių Bobby McFerriną, kuris pakvietė jį kartu su juo vienoje scenoje pasirodyti keliatūkstaninei Kijevo klausytojų auditorijai.

Atlikėjo neeiliniai gebėjimai, nepriekaištinga technika ir nepaprastas jautrumas muzikai tiesiog užburia publiką. Jau pirmosiosmis natomis bajanistas priverčia sulaikyti kvėpavimą: A. Hrustevičius sugeba atlikti pačių sudėtingiausių smuiko, fortepijono, orkestro kūrinių transkripcijas: nuo P. Čaikovskio Koncerto smuikui ir orkestrui iki ištraukos iš A. Vivaldi „Metų laikų“. Dešimčia pirštų vienu metu jis lengvai sugroja ir orkestro, ir smuiko partijas. Būtent dėl šių savybių A. Hrustevičius kritikų ir klausytojų pramintas „žmogum orkestru“.

A. Hrustevičius koncertuoja kaip solistas ir kartu su orkestrais. Prieš keletą mėnesių jis su dideliu pasisekimu pasirodė kartu su žymiuoju Rusijos Sankt Peterburgo filharmonijos orkestru, diriguojamu Maestro Juri Gilbo garsiajame Italijos Gubbio festivalyje.

A. Hrustevičius yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas – „Golden accordeon“ Niujorke, „Nuo baroko iki džiazo” Lenkijoje, „Accoholiday“ Ukrainoje.

Kaip savo straipsnyje apie A. Hrustevičiaus pasirodymo Kijeve įrašą, patalpintą „Youtube“ svetainėje, rašo prof. David Yearsley: „Nepaisant mažos scenos, papuoštos geltonais ir oranžiniais balionais, buitine kamera ir drebančia ranka daryto piratinio įrašo, jauti aukščiausius standartus atitinkantį atlikėjo talentą ir virtuoziškumą“, profesorius taip pat palygina A. Hrustevičiaus J. S. Bacho kūrinio Pasakalija interpretacijas su pianisto, grojančio tą patį kūrinį, sakydamas: „Pianistas, grodamas sudėtingą J. S. Bacho pasažą, jam atlikti naudoja dvejas rankas, tuo tarpu A. Hrustevičius tuos pačius garsus virtuoziškai išgauna, viena ranka. Savo pirštais, aukštyn žemyn skraidančiais per dešimtis mygtukų, jis kuria stebuklingą spektaklį, preciziškai „švariai“ išgrodamas kiekvieną natą.“ („The Musical Patriot“, D. Yearsley).

Groti bajanu Aleksandras Hrustevičius pradėjo būdamas šešerių metų, baigė Ukrainos nacionalinę muzikos akademiją Kijeve, profesoriaus V. Besfamilnovo klasėje. Šiuo metu be savo solinės veiklos taip pat yra Nacionalinio nusipelniusio akademinio ansamblio narys.

DAUGIAU