Dingęs: Europos Sąjungos politinis gyvūnas“ premjera

Dingęs: Europos Sąjungos politinis gyvūnas“ premjera

Balandžio 10d. įvyks naujo lietuviško filmo „Dingęs: Europos Sąjungos politinis gyvūnas” premjera. „Dingęs” – tai intensyvi publicistinė dokumentika apie pilietiškumą šiandieninėje Lietuvoje.

Filme, neapeinant nė vieno aštraus ir skausmingo kampo, užfiksuotos 2012 metų visuomenės gyvenimo realijos – tai nepatogus ir atviras filmas apie mus, apie tai, kokie mes esame praėjus beveik dešimtmečiui nuo įstojimo į Europos Sąjungą.
Visus 2012 metus filmo režisierius Audrius Lelkaitis rinko medžiagą apie pilietines iniciatyvas Lietuvoje – nuo nacionalistinių eitynių ir „Drąsos kelio” iki populiarių viešųjų akcijų „Darom” bei „Baltosios pirštinės”, siekdamas išsiaiškinti, kas slypi už pilietinių judėjimų ir bendruomeninio aktyvizmo paviršiaus.

„Pilietinės iniciatyvos yra puiki galimybė valstybės ir jos gyventojų pasaulėžiūros brendimui. Kai žmonių grupės pačios geba ir drįsta atsakingai vertinti šalies aktualijas, einama teisingu keliu”, – įsitikinęs A. Lelkaitis. Tačiau realijos, su kuriomis susidūrė kurdamas filmą, privertė jį pačiam sau užduoti klausimą, ar lietuviškosios pilietiškumo apraiškos visada veda racionaliu keliu.

„Manome, kad bendruomeniškumo problemos, nagrinėjamos filme „Dingęs”, yra aktualios visiems Lietuvos ir kitų panašią patirtį turinčių ES šalių žmonėms. Esame dėkingi, kad rėmėjų dėka turime galimybę šį filmą parodyti nemokamai”, – sako ŽTSI direktorė Dovilė Šakalienė.

Nuoširdžiai kviečiame į filmo premjerą ir į susitikimą su jo režisieriumi Audriumi Lelkaičiu, Vytauto Gedgaudo premijos, skirtos už filmą „Vilniaus getas 2009″, laureatu.

Premjera vyks:

Vilniuje, balandžio 10 d., trečiadienį, 19:00 val. kino teatre „Pasaka”

Panevėžyje, balandžio 12 d., penktadienį, 19:00 val. kino teatre „Garsas”

Kaune, balandžio 15 d., pirmadienį, 19:00 val. kino teatre „Romuva”

Filmo peržiūra – nemokama. Rekomenduojama savo nemokamus bilietus kino teatro kasose pasiimti iš anksto.

Filmo anonsą galite pasižiūrėti čia: http://youtu.be/ol6uoskKQIg

Filmo naujienas galite sekti čia: http://www.facebook.com/events/292068547591069/

Iki susitikimo kine!

Žmogaus teisių stebėjimo institutas

 

DAUGIAU