Eduardo Gimenezas ir 4TANGO su orkestru „Tango karštinėje“

Eduardo Gimenezas ir 4TANGO su orkestru „Tango karštinėje“

Koncertas „Tango karštinė“

Kas galėjo pagalvoti, kad 1999 metais žengti pirmieji tango žingsniai įskels tokią kibirkštį lietuvių širdyse, kad ilgainiui virs tikra epidemija, kad Lietuvoje atsiras tiek tango gerbėjų, šokančių, klausančių ar grojančių tango?

Išties, anuomet keli tango karštinės apimti asmenys ėmė derinti instrumentus ir mokėsi groti tango, kad jo kerinčius garsus išgirstų Vilniaus kavinių lankytojai. Ta muzika buvo tokia įtaigi, kad tapo laukiama didžiosiose Lietuvos scenose. Neilgai trukus tango užkratas pasiekė naujovėms visuomet atvirą šv. Kristoforo orkestrą, ir bum! – Lietuvoje prasidėjo A. Piazzollos muzikos era. (Priminsime: šis genialus Argentinos kūrėjas, smarkiai rizikuodamas tango atlikėjo karjera, kažkada nusprendė, kad jo kūriniuose nedera šokėjų kulniukų ritmas ir ėmė kurti muziką ausims…). Taigi, Lietuvoje saujelė tango apsikrėtusių muzikantų grojo vis daugiau A. Piazzollos muzikos, ir juos imta vadinti tango ambasadoriais Lietuvoje –  šiandien juos žinome kaip 4TANGO. O pirmasis tango balsas, dainininkas Eduardo Gimenezas yra tas, kuris prieš 20 metų atvežė tango virusą į Lietuvą.

Koncerte vasario 14 dieną susitiks Vilniaus m. savivaldybės šv. Kristoforo orkestras, 4TANGO ir Eduardo Gimenezas, kad su klausytojais pasidalintų įstabiomis per 20 metų nueito kelio akimirkomis. Tango kaip ir meilė rusena kiekvieno širdyje, ir tereikia mažyčio pūstelėjimo, kad ji virstų didžiuliu žaizdru. Tad vasario 14 d. drauge alsuosime Tango ritmu!

Programoje įstabiausi Astoro Piazzollos kūriniai.

 

ATLIKĖJAI:

EDUARDO GIMENEZ

4TANGO:

Kristina Žebrauskaitė (akordeonas), Birutė Bagdonienė (altas), Donatas Bagurskas (kontrabosas), Feliks Zakrevskij (fortepijonas)

Vilniaus ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS ORKESTRAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas MODESTAS BARKAUSKAS

DAUGIAU