Festivalis “Trejos šešerios”

Festivalis “Trejos šešerios”

“TREJOS ŠEŠERIOS” sugrįžta viduržiemį

Kaip jau tapo įprasta, festivalis “Trejos Šešerios” sugrįžta kasmet per patį viduržiemį, sausio mėnesiui skaičiuojant paskutines dienas. Ne išimtis ir ketvirtasis festivalis, kurio vyksmas numatytas 2011-ųjų sausio 28-ą dieną.

“Po ilgų svarstymų ir begalės korespondencijos su įvairiais atlikėjais, šiemet nusprendėmė surengti nedidelį, tačiau įsimintiną festivalį”- teigia viena iš festivalio organizatorių Gerda Ivaškevičiūtė. “Kaip ir kasmet, sunkiausia buvo surasti pagrindinį atlikėją, kuris ne tik atitiktų festivalio idėją – kasmet pristatyti įdomų ir niekuomet Lietuvoje dar nekoncertavusį tamsios muzikos kolektyvą, bet kartu ir būtų įkandamas gana nedideliam mūsų renginio biudžetui”.
Ką gi, džiugu pranešti, jog šiemet pagrindine festivalio grupe sutiko tapti grupė iš Didžiosios Britanijos – FEN.
Kažin, ar galėtumėm FEN pavadinti novatoriais ar pradininkais, bet jie neabejotinai buvo vieni pirmųjų, sėkmingai sujungę Black Metalo bei Post-Rocko ir Shoegaze mišinį. Plačiąja prasme tai yra Atmosferinis Black Metalas, praturtintas Post-Rocko gilumu, melancholija, sodrumu. Tai muzika, įkūnijanti ryšį su gamta, nuostalgiją prarastiems laikams, daiktams ar pačiai amžinybei. Ne be reikalo ir visai pagrįstai FEN yra vadinami būsimaisiais ENSLAVED ar PRIMORDIAL tradicijų tęsėjais.
Tik keletą metų gyvuojantis kolektyvas dar nėsyk nėra koncertavęs netgi artimiausios šalyse, taigi Lietuvos klausytojai turės išskirtinę progą su FEN kūryba susipažinti gyvai.
Apie latvius FRAILTY, kuriems patikėtas apšildančios grupės vaidmuo, vargu ar reiktų daug pasakoti – Lietuvoje jie tikrai pažįstami kiekvienam, besidominčiam sunkiąja muzika. Šią vasarą šie death/doom atlikėjai pristatė promo leidinį „Silence is Everything…”, kuriame pateikiamas naujas, tačiau geriausiomis tradicijomis grįstas grupės veidas. Lėtai, sunkiai ir melancholiškai brėždami savo liniją FRAILTY naujus metus žada pasitikti su antruoju studijiniu albumu, kurio kūrinius ir pristatys būsimajame pasirodyme Vilniuje.
Na, o kolektyvas, kuriam patikėta pradėti šiemetinį festivalį, yra gana neįprastas sunkiosios muzikos renginiui – tai eksperimentinės muzikos atstovai, lietuvaičiai LUUMM. Duetas, veiklą pradėjęs tik 2010 metų vasaros pradžioje, jau dabar stebina savo muzikos brandumu ir gilumu.
2010 m. spalio mėnesį LUUMM internete publikavo EP albumą “Variations”, kuriame skamba senesni, dabar jau gerokai pasikeitę kūriniai. Mini albumo kūriniuose derinamos skirtingos estetikos: etno ir industriniai ritmai, elektronikos ir gitarų garsai, matematiniai ir ambient intarpai. Šiuo metu grupė tęsia savo muzikinius eksperimentus ir taip pat bendradarbiauja su ambient/noise atlikėju TERRALIENUS kurdami noise/down-tempo kompozicijas.

Renginys vyks 2011 m. sausio 28 d. (penktadienį) klube „Mulen Ružas” (V.M. Putino 5, Vlnius).
Bilieto kaina – 40 Lt (bilietai prie įėjimo). Durys – 18 val. Koncerto pradžia 19 val.

Ankstesniuose „Trejos Šešerios” festivaliuose yra pasirodę tokie atlikėjai kaip SHINING, SAMAEL, NARGAROTH, ANOMALY, DEAD SHAPE FIGURE, ARGHARUS bei kiti.

 

DAUGIAU