Festivalis “Vilkų žiema”

Festivalis “Vilkų žiema”

VILKŲ ŽIEMA – naujas senovinio sukirpimo festivalio vardas Lietuvoje. Šis festivalis bus dar viena koncertinės organizacijos „PIKUOLIS” duoklė Lietuvos sunkiosios muzikos gerbėjams. Kodėl jis vyks toli nuo „PIKUOLIO” gimtųjų vietų? Tai visų pirma duoklė ir padėka sostinės gyventojams už eilę metų, per kuriuos jūs vykote per visą Lietuvą į Žiemgalos ir Žemaitijos kraštus, į festivalį KILKIM ŽAIBU, kuris jau vyko 12 kartų. Festivalį KILKIM ŽAIBU paminėjome ne atsitiktinai, tai pagrindinis ilgametis „PIKUOLIO” triūsas. VILKŲ ŽIEMA bus giminiškas jam renginys Lietuvos sostinėje šaltuoju metų laiku. Tai žieminė įžanga į pagrindinį mūsų festivalį „KŽ” iki jo likus lygiai pusmečiui. Bet kartu tai ir atskiras, savitas ir naujas renginys, kuris, tikimės, įsitvirtins Vilniuje vykstančių renginių gausybėje.

Sustiprėjus „PIKUOLIO” gretoms ir remdamiesi ilgamete patirtimi nusprendėme, kad esame pajėgūs skleisti savo veiklą plačiau. Esame tikri, kad Lietuvoje, šalyje, kuri ilgiausiai Europoje atsilaikė prieš kryžiaus nešėjus, pagoniškų renginių tikrai nebus per daug.

Gal kas pasakys, kad mums „užsikirto plokštelė” ir mes nejudam pirmyn, o vis trypčiojame vietoje. Tokie teiginiai bus iš dalies teisūs. Taip, mes darome tai, ką mėgstame, kuo tikime ir kuo gyvename. Eidami į priekį mes kaskart atsigręžiam atgal. Tikime, kad dar yra begalė nerastų atsakymų praeityje. Visa kas nauja yra giliai užmiršta sena.

Festivalis VILKŲ ŽIEMA pratęs pirmtakų, tokių kaip „Baltijos griaustinis”, „Baltijos saulė”, „Kilkim Žaibu” ir kt. pradėtą taką. Ieškodami stiprybės savo šaknyse, mes neuždarome durų ir naujiems vėjams, naujoms idėjoms. Ieškotojo kelias mums yra priimtinas, o netikėti atradimai visada džiugina. Nors festivalio varomoji jėga numatoma folk, pagan, black metalo muzikinių grupių, festivalis lieka atviras ir kitų sunkiosios muzikos žanrų grupėms. Budrumo prarasti neverta, mes pasiliekame teisę kartais elgtis nenuspėjamai…

O pavadinimas VILKŲ ŽIEMA gimė, nes žiema – vilkų metas. Tai plačiai iliustruojama lietuvių tautosakinėje medžiagoje. Vilkų garbei vienas iš žiemos mėnesių buvo vadinamas jų vardu. Lietuvoje vilko mėnesiu dažniausiai buvo vadinamas gruodis.

Tad jūsų dėmesiui naujas senovę menantis festivalis – VILKŲ ŽIEMA.

Pirmieji šio „Vilkstaugio” dalyviai, tai Baltarusijos metalo legenda GODS TOWER. Vos prieš metus atgimusi grupė atvyksta į Lietuvą pristatyti naują savo albumą „Steel Says Last”, kurio kūrimas buvo pradėtas dar praeitame šimtmetyje. Tie, kurie yra jau matę šią grupę, žino kokia tai pagan/doom metalo bomba, kurie nematę, rekomenduojame: nors kartą gyvenime tai pamatyti verta.

Naujo festivalio krikštui atvyksta ir garsiausia visų laikų Baltijos šalių metalo grupė SKYFORGER! Šių pagonybės nešėjų iš Latvijos atskirai pristatinėti tikrai nebeverta. Jei atsirastų dar tokių, kurie nėra apie juos girdėję, tai jiems dvejetas iš metalo ir tepasilieka po pamokų pabaigti gerti savo šiltą pieną… SKYFORGER‘iai Vilniuje nebuvo jau 2,5 metų. Iš širdies mylintys Lietuvą broliukai atvyks su geriausiu visų laikų savo kūrybos užtaisu. Komentarams vietos kaip ir nebelieka…

Ir, be abejonės, tai tik festivalio dalyvių sąrašo pradžia. Tikrai dar bus stiprių gerai žinomų vardų. Bet apie juos pranešime šiek tiek vėliau, kai tik visi kviestieji patvirtins dalyvavimą šioje „Vilkų puotoje”.

DAUGIAU