grupė “The Road Band”

grupė “The Road Band”

The Road Band susikūrė 1992 metų vasarą Vilniuje. Gerai žinoma Lietuvoje ir užsienyje bliuzo grupė aktyviai dalyvauja muzikiniame gyvenime; įgrojusi daugiau kaip tūkstantį koncertų.

Aprašyta knygoje „Kas yra kas Vilniaus apskrityje 2003″. The Road Band atliekamos standartinės bei savos kūrybos originalios Rhythm&Blues, Rock’ n ‘Roll, Jazz, Country kompozicijos. Grupė išleido devynis albumus.

The Road Band muzikantai:

Aleksandr Belkin – vokalas, akust., el. gitaros, lūpinė armonikėlė. Grupės lyderis ir įkūrėjas, visų originalių kompozicijų autorius. Vilniaus Konservatorijoje įgijo akordeono ir liaudies orkestro vadovo specialybæ. Baigė Vilniaus Pedagoginį Universitetą. Prieš sukurdamas The Road Band, grojo daugelyje džiazo, bliuzo ir rokenrolo grupių, o taip pat ir pirmojoje bliuzo grupėje Lietuvoje „Hilda Blues Band”. Su skirtingais kolektyvais koncertavo daugelyje Europos šalių. 1999 metais grodamas grupėje CBSB laimėjo antrąją vietą tarptautiniame kantri muzikos konkurse Mrangowo, Lenkijoje. Išleido 2 savo solinius albumus „Real Love”, „Black Papa”. Išskyrus The Road Band, Aleksandras Belkinas dalyvauja daugelyje muzikinių projektų su garsiais Lietuvos muzikantais, dirba su bigbendais. 2002 metais įtrauktas į Lietuvos elito knygą „Kas yra kas Lietuvoje”. Parašė ir išleido knygą su CD “Trumpa džiazo istorijos apžvalga”. 2003 metais festivalyje “Bliuzo naktys” įteiktas “Auksinės stygos” apdovanojimas. Tais pačiais metais su grupe “A. Klova Band” akompanavo žymiausiam JAV jodleriui Paul Belanger turne po Lituvą metu, kuis baigėsi “Visagino Country” festivalio koncertu. 2003 m. “Country Saloon’e”, Vilniuje, laimėjo Grand Prix kazoo grojimo konkurse.

DAUGIAU