free Interaktyvi bibliotekos palapinė 2018

Interaktyvi bibliotekos palapinė 2018

Liepos 2-6 dienomis nuo 11 iki 19 val. Karlskronos aikštėje prie Danės krantinės įsikūrusi Interaktyvi bibliotekos palapinė mažiems ir dideliems dovanos nuotaikingą šimtmečio programą „PAŽINK, KURK, ŠVĘSK“ bei ypatingą šventę Mindaugo karūnavimo dieną. Visą savaitę, kiekvieną rytą nuo 11 val. klaipėdiečių ir miesto svečių lauks mankšta, spauda ir karšta kava, dienos metu – kūrybinė, pažintinė, sportinė ir edukacinė veikla šeimoms, o vakarais muzikinė programa. Visi renginiai nemokami.

Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka jau trečią vasarą iš eilės kartu su kitomis kultūros bei meno įstaigomis,  vienoje gražiausių miesto erdvių,  kuria laisvalaikio zoną po atviru dangumi, kviečiančią jaukiai pailsėti, paskaityti knygą, susitikti su įdomiais žmonėmis, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, žaidimuose, išbandyti ateities technologijas ir kitus užsiėmimus. Čia nėra sienų, nėra skaitytojo bilietų, nėra ir tvarką reglamentuojančių taisyklių. „Čia tiesiog norisi ateiti ir būti“ – tai gražiausi klaipėdiečių atsiliepimai. Bendrovės „TELIA“ dėka visoje Karlskronos aikštėje veiks nemokamas Wi-Fi ryšys.

LIEPOS 2 D. / PIRMADIENIS

11.00−12.30 val. Rytinė mankšta (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras), kava, lauko skaitykla.
Nuo 11.30 val. mažiesiems – stebuklingas pasakų lagaminas „Trys paršiukai“: skaitysime, žaisime ir vaidinsime.

12.30–13.30 val. Klaipėdos pilies teatro gatvės improvizacija „ŠELMIAI“. Pažintis su geraširdžiais keistuoliais. Panašiais į mus, bet mokančiais žymiai daugiau triukų. Stebinančiais neįprastomis užduotimis vaikams ir tėveliams. Šelmiai už gerai atliktus darbus dosniai apdovanoja.

13.30−15.30 val. Kūrybinė popietė šeimai „ŠILKINIAI SAULĖS VITRAŽAI“ su dailininke Egle Lipinskaite. Išbandysime magišką tapybos ant šilko techniką. Pačių sukurti darbeliai papuoš namus ar taps puikia dovanėle bičiuliui.

16.00–17.00 val. Nuotaikinga edukacinė programa vaikams „RENGIUOSI TAUTINĮ KOSTIUMĄ“. Susipažinsime su XIX amžiuje gyvenusia kaimiete ir jos viešnia miestiete. Sužinosime daug įdomaus apie to laikmečio madas (tautinį kostiumą), žaisime žaidimus ir atliksime smagias užduotis.

17.30−19.00 val. Koncertuoja Irmos Keinienės, Mariaus Kučiko ir Viačeslav‘o Kras‘o trio. Džiazo ritmu, energijos ir vasaros lengvumo kupina muzika.

LIEPOS 3 D. / ANTRADIENIS

11.00−12.30 val. Rytinė mankšta (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras), kava, lauko skaitykla.
Nuo 11.30 val. mažiesiems – stebuklingas pasakų lagaminas „Ropė“: skaitysime, žaisime ir vaidinsime.

12.30–17.00 val. Keliaujanti „LITERATŪRINĖ VAISTINĖ“ – išsinešite puikią nuotaiką ir bibliotekininko-vaistininko receptą nemokamiems vaistams – knygoms. Žaisime unikalų stalo žaidimą „Pasižvalgymai po Vilnių“ (Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka).
Veiks „KNYGŲ LIGONINĖS PRIIMAMASIS“ – gydysime „sergančias“ (suplyšusias) jūsų knygas, kursime knygų skirtukus.

13.00–14.00 val. Kūrybinės prisegamų ženkliukų dirbtuvėlės 7-12 m. vaikams. Kartu sužinosime daug įdomaus apie  Lietuvos valstybingumo simbolius: herbą, vėliavą,  Gediminaičių stulpus ir kt. (Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka).

14.00−16.00 val. Edukacija šeimai „ŠIAUDINIŲ DEKORACIJŲ PYNIMAS“. Susipažinsime su tradiciniu pynimo iš šiaudelių amatu ir pasigaminsime įvairių dekoracijų namams (vad. Violeta Činskienė, Genovaitė Budginienė).

16.00–17.00 val. Klaipėdos Riterių edukacinis fechtavimosi užsiėmimas.

17.30−19.00 val. Koncertuoja Paulina Skrabytė ir jaunimo grupė iš Klaipėdos „The Others“ (Pop-Jazz).

LIEPOS 4 D. / TREČIADIENIS

11.00−12.00 val. Rytinė mankšta (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras), kava, lauko skaitykla.

11.30–13.00 val. „ŽODŽIAI LIETUVAI“: poezija ir folkloras. Lietuvai skirtus muzikos kūrinius atliks Klaipėdos miesto folkloro klubas „Šeimyna“ (vad. Danutė Krakauskienė), poeziją skaitys kuriantys klaipėdiečiai.

13.30−16.30 val. “KITOKIA REALYBĖ BIBLIOTEKOJE“. Kursime sveikinimus miestui ant šviečiančių stiklo molbertų ir smėlio staliukų (Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka). Išbandysime ateities technologijas: 3D spausdintuvą, virtualios ir papildytos realybės akinius, kursime hologramas, valdysime robotus, skraidykles-dronus ir kt. EST savanorė iš Ukrainos Anna Kidalova papuoš fantastiniu veido grimu.

16.30–17.30 val. Aleksas Mažonas ir pantomimos teatras „A“: vaidybinės provokacijos ir linksmi žaidimai dideliems ir mažiems.

18.00−19.00 val. Dainuojamosios poezijos koncertas „Jonas Baltokas ir JieDu“ (Vilija Gruodytė-Šeputienė ir Ramūnas Šeputis), kupinas džiazinių improvizacijų, liaudiškų motyvų, persipinančių su ritmais.

LIEPOS 5 D. / KETVIRTADIENIS

11.00−12.00 val. Rytinė mankšta (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras), kava, lauko skaitykla.

12.00−14.00 val. Kūrybinė popietė visai šeimai „SVAJONIŲ AITVARŲ GAMYBA“ (Menų studija „Artoteka“). Susikursime nesudėtingus, lengvai į dangų pakylančius aitvarus ir papuošime juos savo piešiniais ar užrašais – slapčiausiais norais ir svajonėmis.

14.30−15.30 val. Sporto klubo „Okinava“ parodomoji programa – Kyokushin Karate jaunųjų sportininkų pasirodymas.

16.00−16.40 val. Beno Šarkos judesio performansas „TVAM ASI“. Kurdamas ir atlikdamas savo pasirodymus vienas, teatro šamanu vadinamas B. Šarka ir šįkart intriguos nenuspėjamais unikaliais vaidybiniais sprendimais.

17.30−19.00 val. Grupės „Arbata“ (Vilnius) koncertas „Šv. Pasakos keliauja prie jūros“. Skambės naujausios šios grupės albumo dainos ir seni geri hitai.

LIEPOS 6 D. / PENKTADIENIS

11.00−12.00 val. Literatūriniai pusryčiai su Gilių kava. Trispalvė šimtmečio balionų fiesta.

11.30−13.30 val. Kūrybinė edukacija šeimai – drobinių maišelių dekoravimas su tekstiliniais dažais. „Ryža Lapė“ labai laukia visų norinčių smagiai ir spalvotai praleisti laiką kartu! Rekomenduojame patogią, nebijančią išsitepti dažais aprangą.

14.00–17.00 val. Intelektinė-kūrybinė-sportinė šimtmečio šventė „ISTORIJOS GALIŪNAS“:

Keliaujanti Šimto Lietuvos istorijai reikšmingiausių knygų paroda su loterija.
Orientacinės varžybos suaugusiems – pasinerk į nuotaikingą Klaipėdos įdomiausių istorijų iššūkį bei interaktyviai pažink seniausią Lietuvos miestą. Išankstinė komandų (2-5 žmonės) registracija: http://klaipedos.orientacines.lt  Startas – 14.00 val. Karlskronos aikštėje. Instruktažas nuo 13.30 val. https://www.facebook.com/events/2088800154495181/
14.30–16.30 val. Šventė vaikams ir tėveliams su Kake Make ir Netvarkos Nykštuku.  Linksmybės, žaidimai ir protų mūšis pagal knygelę „Kakės Makės enciklopedija apie Lietuvą“. Bus pildomi visų vaikų norai. Galimybė įsiamžinti su personažais.

18.00−19.00 val. Šventinis populiariosios klasikos koncertas „GYVENU DĖL TAVĘS…“. Atlikėjai – Lietuvos operos solistai Mindaugas Rojus ir Rita Petrauskaitė.

Programa atsisųsti (pdf)

Projektą vykdo Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
Projekto partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centras Žvejų rūmai, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, fechtavimo klubas „Klaipėdos riteriai“, sporto klubas „Okinava“, Klaipėdos miesto folkloro klubas „Šeimyna“, VšĮ Robotikos akademija.
Projektą remia: AB „TELIA“, Lietuvos Jūrų muziejus.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

DAUGIAU