Jaunųjų smuikininkų orkestras (JAV) – nemokamai

Jaunųjų smuikininkų orkestras (JAV) – nemokamai

Mokslų metų pabaigą jaunimas kartu su tėvais ir draugais yra kviečiami paminėti nemokamame jaunųjų smuikininkų orkestro iš JAV – „The SIUE Suzuki Tour Group“ – koncerte. Pasirodymas vyks birželio 11 d., Šv. Jonų bažnyčioje.

Kartu su amerikiečiais ant scenos lips ir lietuvių orkestras – Lietuvos suzuki asociacijos jaunieji smuikininkai. Tiek vieni, tiek kiti jaunieji muzikantai groti mokosi pagal pasaulyje vis labiau populiarėjančią suzuki programą.

Vaikai atliks muzikaliai sudėtingą repertuarą

„Daug dėmesio skiriame kokybei. Norėdami patekti į „The SIUE Suzuki Tour Group“ orkestro sudėtį dėl augančio grupės populiarumo vaikai nuo 9 iki 18 m. pirmiausia dalyvauja perklausose, kiekvieną savaitę intensyviai repetuoja ir už tai gauna galimybę koncertuoti JAV ir už Atlanto“, – pasakoja orkestro dirigentė Allison Huebner-Woerner.

Su Allison Huebner-Woerner į Lietuvą atvyksta ir orkestro vadovė smuikininkė Vera McCoy-Sulentic. Abi moterys yra diplomuotos suzuki metodo pedagogės. Su vaikais pagal minėtojo metodo programą dirba jau daugiau nei du dešimtmečius.

Šv. Jonų bažnyčioje jaunieji smuikininkai nuo pat mažens išmokę muzikuoti pagal suzuki metodą atliks išties labai sudėtingus – J. S. Bacho, D. Šostakavičiaus, A. Vivaldžio – kūrinius. Taip pat jaunesnės kartos amerikiečių ir italų kompozitorių repertuarą bei škotų, airių, amerikiečių liaudies dainas.

Talentas yra ne įgimtas, bet įgyjamas

Suzuki metodo esmė – talentas yra ne įgimtas, bet išugdomas, todėl nuo mažens reikia lavinti vaikų muzikalumą ir „Motinos kalbos“ principu mokyti juos groti įvairiais instrumentais.

„Motinos kalbos“ principas teigia, kad visi vaikai turi daug talentų, tik reikia juos atskleisti. Lygiai taip, kaip kiekvienas vaikas išmoksta savo gimtąją kalbą (kartais dvi ir netgi tris iškart), taip nuo mažens jis gali išmokti ir muzikuoti.

Suzuki metodą pirmasis viešai išaiškino Japonijos mokslininkas, smuikininkas, kompozitorius, ugdymo filosofas Shinichi Suzuki. Jis teigė, kad žmogaus talentas yra įgyjamas priklausomai nuo gyvenamosios ir ugdomosios aplinkos, o kūdikių galimybės yra apskritai praktiškai beribės.

„THE SIUE SUZUKI TOUR GROUP“ REPERTUARAS:

Concerto in d minor, 1st movement – J. S. Bach
Waltz No.2 – D. Shostakovich
Tango – Finsk
Country Dance –D. Heins
Shenandoah – American Folk Song/ C. McMichael
Mamma Mia –Anderssohn/Ulveaus
Humoresque – A. Dvorak
Song from the Shetland Isles – Scottish Folk Song
Parongrisen – Swedish Folk Song
Lover’s Waltz – J. Ungar
Circles- M. Radanovics
The Prayer –C. Sager-Bayer/D. Foster
Salut d’Amour – E. Elgar
Danny Boy – Irish Folk Song/Woerner
Paragon Rag – S. Joplin/M. McLean
Allegro – A. Fiocco
Czardas – M. McLean
Summer from the Four Seasons – A. Vivaldi
Fiddle Faddle – L. Anderson
Sonata No. 2, Allegro– G. Telemann
Blue Tango – L. Anderson
Por Una Cabeza – C. Gardel
Over the Rainbow- H. Arlen
Hungarian Dance No. 1 – J. Brahms
Concerto in d minor, 3rd movement – J. S. Bach
Solo- Telemann Fantasy No. 9

DAUGIAU