”KAMERINĖS MUZIKOS KONCERTAS”

”KAMERINĖS MUZIKOS KONCERTAS”

,,KAMERINĖS MUZIKOS KONCERTAS”

Gabrielius Alekna (fortepijonas)
Karolina Beinarytė-Palekauskienė (smuikas)
Jurgis Juozapaitis (altas)
Saulius Bartulis (violončelė),
Lietuva

Gabrielius Alekna

„Ypač talentingas pianistas ir muzikas”, – taip apie Gabrielių atsiliepė garsusis dirigentas Danielis Barenboimas, išgirdęs lietuvio skambinimą meistriškumo kursuose Niujorke.
Gabrielius yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas ir pirmasis lietuvis, kuriam prieš dešimtmetį suteiktas Juilliardo muziko mokyklos Niujorke muzikos menų daktaro laipsnis.
Pastarieji keleri metai pianistui buvo itin sėkmingi: jis surengė rečitalius Niujorko „Carnegie Hall Weill” salėje, Nacionalinėje galerijoje Vašingtone, Lenkų institute Romoje, „Temppeliaukion” bažnyčioje Helsinkyje, grojo su žinomais orkestrais, dalyvavo įvairiuose festivaliuose.
2011 metais jis surengė M. K. Čiurlionio mirties šimtmečiui skirtas gastroles JAV ir Kanadoje, kurių metu grojo dešimties miestų koncertų salėse.
Gabrielius aktyviai bendradarbiauja su įrašų studijomis. Naujausias jo darbas – 2015 metų pavasarį „Naxos” išleistas Vytauto Bacevičiaus kūrinių albumas (su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir dirigentu Christopheriu Lyndon-Gee). Be to, jis yra įrašęs Jeronimo Kačinsko pjesių ciklą „Atspindžiai” („Toccata Classics”, 2013), V. Bacevičiaus „Žodžius” („Toccata Classics”, 2011) ir kitų kūrinių.

Smuikininkė Karolina Beinarytė-Palekauskienė, altininkas Jurgis Juozapaitis ir violončelininkas Saulius Bartulis yra Kauno kvarteto nariai.    

DAUGIAU