“Kapinių klubas”

“Kapinių klubas”

van Menchell

KAPINIŲ KLUBAS

Režisierius: Algirdas Latėnas

Trukmė: 3 val.

Iš anglų kalbos vertė Aivaras Mockus

 

Scenografas – Gintaras Makarevičius

Kostiumų dailininkė – Sandra Straukaitė

Kompozitorius – Faustas Latėnas

Choreografija – Jurijus Smoriginas

 

Premjera – 2008 lapkričio 29 d.

Vaidina:

Eglė Gabrėnaitė

Nijolė Narmontaitė

Elvyra Piškinaitė

Kristina Andrejauskaitė

Vytautas Taukinaitis

 

Rašytojas Ivanas Menchelis gimė 1961 m. Yra labiau žinomas kaip Holivudo kino scenarijų autorius. „Kapinių klubas” (angl. „Cemetery club”) – vienas žinomiausių amerikiečių autoriaus kūrinių. Nuo 1993 m., kai pasirodė to paties pavadinimo kino filmas, pjesė pradėta statyti įvairiuose pasaulio teatruose.

Valstybinio jaunimo teatro „Kapinių klubas” – tai spektaklis apie moteris, apie jų jautrią ir tvirtą draugystę bei amžiną gyvenimo ir mirties prasmės ieškojimą. Prieš keletą metų viena po kitos trys vidutinio amžiaus moterys palaidojo savo vyrus. Skaudžioje akistatoje su mirtimi jas jungia bendras netekties ir vienišumo jausmas. Jos dažnai kartu geria arbatą ir kiekvieną mėnesį eina į kapines aplankyti buvusių vyrų. Ši savotiška tradicija vienai iš moterų yra gyvenimo prasmės, pagarbos ir laimės simbolis. Meilė vyrui tapo visa ko pagrindu, o jos atsisakymas prilygtų visų švenčiausių jausmų paniekinimui ir išdavystei. Kitai apsilankymas kapinėse tėra savotiškas formalumas. Priešingai draugei, ji siekia ir toliau mėgautis gyvenimu, todėl perdėtai rūpinasi savo išvaizda ir aktyviai ieško naujo vyro. O trečioji yra kankinama didelių abejonių. Jos širdis tokia didelė, kad užtektų vietos ir mirusiam vyrui, ir galbūt naujai meilei. Tose pačiose kapinėse ji sutinka našlį, atėjusį aplankyti savo žmonos kapo. Regis, vienatvė įgryso abiem. Pažintis pamažu perauga į gražų romaną. Bet kaip į tai reaguos draugės?

„Kapinių klube” tikrai neteks nuobodžiauti. Nors tema gana rimta, spektaklis nebus nei liūdnas, nei niūrus, tiksliau, pilnas ir juoko, ir ašarų. Pagrindinius trijų našlių vaidmenis atlieka gerai žinomos aktorės: Eglė Gabrėnaitė, Nijolė Narmontaitė ir Elvyra Piškinaitė. Tai pirmas kartas, kai šios artistės susitinka kartu su jaunimo teatro aktoriais – Kristina Andrejauskaite ir Vytautu Taukinaičiu – bendram, kūrybiniam darbui.

DAUGIAU