free KILOWAC’2

KILOWAC’2

Š. m. rugpjūčio 19-24 dienomis meninės, kultūrinės „Šiaulių naktų“ dirbtuvės KILOWAC vyks ypatingoje vietoje, buvusiame ŠU Menų fakultete, grafų Zubovų rūmuose. KILOWAC dirbtuvėse susitinka tie, kurie jose beveik nesusitinka – verslininkai ir menininkai. Socialiai atsakingi verslai – šviesos elementais ir elektronikos detalėmis iš viso pasaulio prekiaujanti UAB „Lemona“, ant audinių ir paviršių piešinius spausdinantis UAB „Branduolinis“, taip pat UAB „Neaustima“, UAB „Šiaurės Tekstilė“, UAB „Interscallit“ ir UAB „Artilux“, UAB „Vilmers“, UAB „March design studio“ – tieks medžiagas ir paslaugas menininkams, o šie kurs šviečiančius projektus.

Pernai sėkmingai startavęs, visuomenės ir menininkų dėmesio sulaukęs KILOWAC šiemet pasikvietė 14 menininkų, kūrėjų iš visos Lietuvos: Tomą Jasiulį, Rimvidą Stankevičių, Darių Linkevičių, Martyną Olšauską, Marių Abramavičių, Paulių Rūką, Liną Taraškevičių, Adomą Žudį, Dalią Mikonytę, Redą ir Arūną Uogintus, Paulių Arlauską, Mildą Simanavičiūtę, Viktorą Gundajevą.

Jie kurs originalius šviečiančius objektus, kuriuos vėliau padovanosime Lietuvos socialinėms įstaigoms – ligoninėms, senelių namams, neįgaliųjų centrams ir kt. Juk šviesos objektai šiose įstaigose gali sukurti skaidresnę nuotaiką, tinkamas apšvietimas gali pabrėžti erdvių architektūrines detales ar sukurti naujus akcentus.
KILOWAC dirbtuvėse sukurtų projektų nuolatinę ekspozicinę vietą spręs „Šiaulių naktų“ organizatoriai, menininkus remiančios organizacijos. Menininkai iki kūrybinių dirbtuvių pradžios pateiks eskizus, derins jų įgyvendinimo galimybes su organizatoriais ir kuratoriumi.

Kūrybines dirbtuves stebėti galės visi miestiečiai ir miesto svečiai, jos bus viešos ir atviros, o kūrėjams padės meno specialybių studentai. Rugpjūčio 23 d. vakare vyks sukurtų meno objektų ir šviestuvų pristatymas – paroda. O festivalio „Šiauliai Jazz‘2019“ scenoje šalia Kaštonų alėjos, kurios pasirodymus tiesiogiai trasnliuos LRT portalas, menininkai bus apdovanoti atminimo dovanomis.

DAUGIAU