Knygos teatro spektaklis “Prabangos”

Knygos teatro spektaklis “Prabangos”

Apie „Prabangas”

 

Tai elegantiškos, lengvos, šmaikščios ir neabejotinai kitokios lietuvių literatūros istorijos, perkeltos į teatro sceną.

 

Spektaklio siužetui panaudotos lietuvių literatūros kontekste netipiško, nebūdingo rašytojo Jurgio Savickio novelės „Palikimas”, „Ponia Janina Sudocholskienė” ir „Prabangos” iš antrojo apsakymų rinkinio „Ties aukštu sostu” (1928 m.).

 

Vienas spektaklio leitmotyvų – prabanga patirti: gyventi, mirti, mylėti. Tragikomedijos veikėjai yra trys vėlės, kurios pasakoja J. Savickio noveles kaip savo gyvenimo istorijas.

 

Vėlės įstrigo laike, jos negali patekti į kitą dimensiją. Jų tikslas – pakeisti materiją, išeiti iš tos, kurioje yra dabar ir kurioje nieko nebejaučia, – tarsi laižytų cukrų, kurio skonis burnoje – kaip smėlio, kaip talko. Istorijų sekimas vėlėms, kuriose vaizduojamas tikras tikrų žmonių gyvenimas – vienintelis likęs pasitenkinimo šaltinis, bandymas iš naujo patirti gyvenimą.

DATA: Kovo 15 d. 16 val. 

VIETA: Taujėnų dvaras, Ukmergės r.

BILIETO KAINA: 10 Eur, 8 Eur, 6 Eur; moksleiviams ir studentams: 5 Eur.

Bilietus platina Taujėnų Kultūros namai (8646 90776; taukultura@gmail.com) arba Taujėnų dvaras (8684 65298; info@taujenudvaras.lt)

DAUGIAU