Koncertas „Aš lauksiu prie Vilniaus“

Koncertas „Aš lauksiu prie Vilniaus“

Įspūdingame koncerte – rudeniško ilgesio dvelksmas

Rugsėjo 23 d., sekmadienį, 16 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje vyks Juditos Leitaitės (mecosopranas) ir Tomo Leiburo (fortepijonas, klavišiniai) koncertas „Aš lauksiu prie Vilniaus“.

Kiekvienas susitikimas su šia nuostabaus balso dainininke yra tikra puota muzikos gurmanams. Charizmatiška asmenybė užburia klausytojus ne vien balsu, atlikimo meistriškumu, bet ir savo nuoširdumu, žaismingumu, artistiškumu ir, žinoma, grožiu.

Prieš kurį laiką patekusi į baisią avariją ir patyrusi sudėtingas traumas dainininkė Judita Leitaitė tarsi feniksas iš pelenų vėl pakilo į muzikos Olimpą. Savo stiprybe ir valia dainininkė žavi, keri ir įkvepia.

„Aš lauksiu prie Vilniaus“ – tai dainos žodžiai, kurie tarsi leitmotyvas sklando šiame dainininkės Juditos Leitaitės koncerte.

Tarptautinių konkursų laureatė, Nacionalinės filharmonijos solistė, už nuopelnus Lietuvos kultūrai apdovanota Vytauto Didžiojo ordino riterio kryžiumi bei Vyriausybės premija Judita Leitaitė sako: „Man be galo įdomu rengti kūrinius, kurie nedažnai skamba mano klasikinėse programose. Džiaugiuosi dirbdama su puikiais muzikantais ir tikiu, kad mūsų programa sušildys daugelio klausytojų širdis“.

Taip gimė idėja surengti šią muzikos popietę, kurioje romansai, populiarūs valsai, tango, miuzetės ir dainos skamba rudeniškai ilgesingai, primindamos gelstančių lapų šlamesį.

Su soliste muzikuoja pianistas, kompozitorius ir dirigentas Tomas Leiburas, rašantis kūrinius orkestrams, instrumentiniams ansambliams, kinui, teatrui.

Šis koncertas – pirmasis iš numatomų surengti trijų koncertų ciklo Panevėžio dailės galerijoje. Spalio 28 d. numatomas koncertas „Dailės ir muzikos kūrėjų vizijos”, kuriame skambės sakralinė muzika, atliekama ansamblio „Musica Humana” bei solistų (meno vadovas ir dirigentas Algirdas Vizgirda) ir bus demonstruojama Aloyzo Stasiulevičiaus paveikslų videoprojekcija „Septyni paskutiniai mūsų Išganytojo žodžiai ant kryžiaus”.
Lapkričio 25 d. koncertu „Ant kosminio vandenyno kranto” ciklą užbaigs Čiurlionio kvartetas kartu su Martynu Levickiu (akordeonas).

Įsigyjantiems bilietus į visus tris renginius taikomos nuolaidos.

 Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

Bilietų kainos: 20 Lt – suaugusiems, 15 Lt – studentams, senjorams ir neįgaliesiems.

DAUGIAU