Koncertas „Verbų sekmadienio muzika“

Koncertas „Verbų sekmadienio muzika“

Verbų sekmadienį – garsaus pianisto rečitalis

Kaip ir kasmet, Verbų sekmadienį Panevėžio miesto dailės galerijoje skambės fortepijoninė muzika.
Kovo 20 dieną 16 valandą pianistas Andrius Vasiliauskas čia surengs koncertą „Verbų sekmadienio muzika”.

Žinomas Lietuvos atlikėjas, jau eilę metų gražiausios pavasario šventės proga koncertuojantis Panevėžyje, sudarė įdomią programą, kurioje skambės ir populiarūs klasikų kūriniai, ir rečiau atliekamos kompozicijos.

Klausytojai girdės klasikų L. van Beethoveno , C. Debussy kūrinius. Koncerte taip pat skambės XX amžiaus žymiųjų prancūzų kompozitorių kūriniai: F. Poulenco įstabioji „Mélancolie” ir muzikos kaskadomis krintantis M.Ravelio „Vandens žaismas”.

Andrius Vasiliauskas gimė 1954 m. Vilniuje, muzikų šeimoje. 1973 m. baigė M. K.Čiurlionio menų mokyklą. Studijavo Lietuvos valstybinės konservatorijos (dabar Muzikos ir teatro akademija) fortepijono klasėje.

Pianistas aktyviai koncertuoja nuo 1976 metų. Rengia fortepijono muzikos rečitalius, kamerinės muzikos programas su įvairiais vokalistais ir instrumentalistais, kamerinės muzikos ansambliais.

A.Vasiliauskas yra H.Ellerio konkurso Taline ir M.K. Čiurlionio konkurso Vilniuje laureatas. Atlikėjas koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Vokietijoje, Danijoje, Italijoje, Suomijoje, Izraelyje, Lenkijoje, dalyvauja tarptautiniuose muzikos festivaliuose.

Pianistas yra išleidęs fortepijono muzikos kompaktinių plokštelių, Lietuvos radijo muzikos įrašų fonduose saugoma daugiau kaip 200 jo įrašytų solinių ir kamerinės muzikos kūrinių. Taip pat jis publikuoja straipsnius aktualiais muzikos ir kultūros klausimais.

Bilietų kainos: 5,00 Eur, 3,00 Eur – mokiniams, studentams, senjorams.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

 

DAUGIAU