LATVIJOS DAINŲ IR MUZIKOS FESTIVALIS

LATVIJOS DAINŲ IR MUZIKOS FESTIVALIS

2013 m. vasarą Ryga visai savaitei bus užvaldyta grandiozinio festivalio – „Latvijos dainų ir šokių festivalis“ suburs dešimtis tūkstančių dainininkų ir šokėjų iš visų Latvijos kampelių.Savo dydžiu, kokybe ir įvairove šis festivalis yra unikalus renginys pasauliniu mastu, dėl to jis yra įtrauktas į UNESCO žmonijos žodinės ir nematerialios kultūros paveldą.
Pradedant birželio 30 diena, Ryga kiekvieną dieną patirs jaudinančius dainavimo ir šokių pasirodymus, pradedant atidaromuoju koncertu Viesturo parko (Viestura dārzs) dainų slėnyje, chorų konkursu, šokėjų ir dūdų orkestru bei pačiu įspūdingiausiu renginiu iš visų – Gala koncertu mežaparko didžiojoje scenoje po atviru dangumi.
Šis koncertas laikomas pagrindine festivalio dalimi – tai yra unikali galimybė išgirsti virš 10 000 dainininkų balsus. Dainuojant visiems mėgstamas dainas prisijungia ir žiūrovai, tad choras tarsi pasipildo naujais nariais, sukurdamas pakilią atmosferą ir neapsakomo jausmo bendrumą.
Dainos ir dainavimas yra esminės latviško identiteto dalys jau nuo tada, kai tauta neturėjo savo valstybės. Pirmasis „Latvijos dainų ir šokių festivalis“ vyko dar 1873 m. ir nuo tada šis festivalis suburia atlikėjus iš įvairiausių Latvijos kampelių. Dėka festivalyje išsivysčiusios choro dainavimo tradicijos latvių chorai gali pasigirti pergalėmis tarptautiniuose choro konkursuose.
„Latvijos dainų ir šokių festivalis“ vyksta kartą kas penkis metus, o šiais metais tai bus jau 24 kartas kai vyksta tokio pobūdžio renginys. Festivalio metu vyks daug įvairių renginių – folklorinių menų mugės, mėgėjų teatro pasirodymai ir pop muzikos koncertai.
Daugiau informacijos: http://www.dziesmusvetki.lv

DAUGIAU