Lėlių teatrų festivalis “Karakumų asilėlis”

Lėlių teatrų festivalis “Karakumų asilėlis”

 

Gegužės 8-10 dienomis,  Klaipėdoje – VIII tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Karakumų asilėlis”.

 Kiekvienas lėlių teatras – tarsi mažas pasaulis su savo kūrėjais, sistema, siekiais, atradimais. Labai svarbu kokia kryptimi pasaulis juda. Kokia kryptimi juda to pasaulio kūrėjai. Siekdami dangaus kartais privalome plaukti pavėjui, o kartais – prieš vėją. Bet privalome plaukti, skristi ar važiuoti, o ne dreifuoti ar išmetę inkarą stovėti. Šių metų esminis festivalio akcentas – lėlė, jos atgijimo stebuklas, jos judėjimo paslaptis. Festivalio spektakliai labai skirtingi, todėl bus galimybė susitikti, pasidalinti savo mintimis, atradimais, o taip pat stebėti lėlių judėjimą iš labai arti.

 VIII tarptautinį lėlių teatro festivalį atidarys atmosferinis lėlių judėjimas su kompozitoriumi Driezhu Klaipėdos lėlių teatro kiemelyje ir festivalio svečių iš Ispanijos teatro „Dromosofista” spektaklis „Ambrazijaus istorija”. Tris dienas truksiančios lėlių teatro šventės programoje  – dešimt spektaklių , kurie bus rodomi Klaipėdos lėlių teatre, kultūros centre Žvejų rūmuose, Klaipėdos „kultūros fabrike”.

 Festivalio  „Karakumų asilėlis”  metu žiūrovai turės progos pamatyti „Auksinį scenos kryžių” šiais metais pelniusio Vilniaus teatro „Lėlė” spektaklį „Smėlio žmogus”, kurį režisavo klaipėdiečių ir vilniečių kūrybinė komanda, vadovaujama režisierės G. Radvilavičiūtės, klaipėdietiškam teatralų apdovanojimui „Padėkos kaukei” nominuotą klounų studijos „Dulidu” spektaklį „Arklio Dominyko meilė”. Stalo teatras iš Vilniaus festivalio scenoje parodys unikalų savo spektaklį „Tarmių stalas”, kuris taip pat pelnęs Auksinį scenos kryžių 2014 m.

Naujausius lėlių spektaklius demonstruos ir uostamiesčio teatrai. Klaipėdos lėlių teatras papasakos nuostabią, jautrią istoriją su žaislais „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė”, teatras „Lino lėlės” – „Lietuvišką pasaką apie tris seseris”, o Psilikono teatras – „Šiltnamio istorijas”.

  Svečiai iš užsienio į festivalį Klaipėdoje  buvo atrinkti pačiame garsiausiame Europos  lėlių teatrų festivalyje Šarlevilyje (Prancūzija). Šiais metais „Karakumų asilėlio” scenoje išvysime jau minėtą, labai žiūrovų mėgstamą ispanų šeimos teatrą  „Dromosofista”, kurio spektaklis „Ambrazijaus istorija”  sujungia teatrą ir muziką, lėles ir  šešėlius, pasaką ir misteriją. Trupė „Label Brut” iš Prancūzijos spektaklyje „Mooooooooonstrai” bandys atsakyti į klausimą, kas atsirado pirmiau pabaisa, ar pabaisos baimė. Svečiai iš Lenkijos – Balstogės lėlių teatras parodys spektaklį „Lienka” apie raudonplaukę apvalainą mergaitę, su kuria niekas nenorėjo žaisti.

 Lėlių teatrų šventės žmonės ir lėlės klaipėdiečius džiugins ne tik festivalio metu, bet ir jam dar neprasidėjus, pasirodydami  miesto viešosiose erdvėse. Karakumų Asilėlis jau dalyvavo Atvelykio šventėje, ketina džiuginti vaikus ir kituose uostamiesčio kultūriniuose renginiuose. Balandžio 24 d. klaipėdiečiai mieste išvys originalią šiųmetinio festivalio staigmeną – keliaujantį Klaipėdos  lėlių teatro namelį, o gegužės 4 d. VIII tarptautinio lėlių teatro festivalio „Karakumų asilėlis” kviesliai važinės uostamiesčio gatvėmis su dviračiais.

 

Bilietai į VIII tarptautinio lėlių teatrų festivalio”Karamumų asilėlis” spektaklius parduodami Klaipėdos lėlių teatre ir  www.tiketa.lt  Bilietų kaina – 5-10 eur.

Bilietų rezervacija tel. 8 46 239932. Rezervuotus bilietus galima įsigyti iki gegužės 1 d. Nuo gegužės 1 d. bilietai nerezervuojami, juos bus galima įsigyti bilietų platinimo vietose.

 

Iki pasimatymo VIII tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje „Karakumų asilėlis”!

PROGRAMA:

 

Gegužės 8 d.

19.00 spektaklis „Ambrazijaus istorija”,  trupė „Dromosofista”  (Ispanija),  Klaipėdos lėlių teatras.

20.00 festivalio atidarymas, Klaipėdos lėlių teatras.

 

Gegužės 9 d.

10.00  spektaklis „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė”, Klaipėdos lėlių teatras.

11.00 spektaklis „Tarmių stalas”, Stalo teatras (Lietuva), „Kultūros fabriko” daugiafunkcinė salė.

14.00  spektaklis „Arklio Dominyko meilė”, klounų studija „Dulidu” (Lietuva), Klaipėdos lėlių teatras.

16.00, 18.00  spektaklis „Mooooooooonstrai“, trupė „Label Brut” (Prancūzija),  „Kultūros fabriko” daugiafunkcinė salė.

19.00 spektaklis „Smėlio žmogus”,  Vilniaus teatras LĖLĖ (Lietuva) , Klaipėdos kultūros centras Žvejų rūmai.

 

Gegužės 10 d.

11.00  spektaklis „Lietuviška pasaka apie tris seseris”, teatras „Lino lėlės” (Lietuva), Klaipėdos lėlių teatras.

13.00 spektaklis „Lienka”, Balstogės lėlių teatras (Lenkija) , „Kultūros fabriko” daugiafunkcinė salė.

14.30 spektaklis „Šiltnamio istorijos”, „Psilikono teatras” (Lietuva), Klaipėdos lėlių teatras.

15.30 festivalio uždarymas, Klaipėdos lėlių teatras.

Festivalis vyks Klaipėdos lėlių teatre (Vežėjų 4, Klaipėda) , Kultūros fabrike (Bangų 5A, Klaipėda) ir Klaipėdos m. sav. kultūros centre Žvejų rūmai (Taikos pr. 70, Klaipėda).

Bilietais prekiaujama Klaipėdos lėlių teatro kasoje II-V, 13.00 – 17.00, www.tiketa.lt

Bilietų kaina nuo 5 Eur – 10 Eur. 

Bilietų rezervacija tel. 846239932. Rezervuotis bilietus įsigyti iki gegužės 1 d. Nuo gegužės 1 d. bilietai nerezervuojami, juos bus galima įsigyti bilietų platinimo vietose.

 

 

 

DAUGIAU