LVSO | ”DIDIEJI PRANCŪZŲ ROMANTIKAI”

LVSO | ”DIDIEJI PRANCŪZŲ ROMANTIKAI”

2024 m. lapkričio 15 d. 19 val.
LVSO koncertų salė
 
LVSO| „DIDIEJI PRANCŪZŲ ROMANTIKAI“
 
C. Saint-Saëns. Introdukcija ir rondo capriccioso a-moll smuikui ir orkestrui, op. 28
E. Chausson. „Poème“ smuikui ir orkestrui, op. 25
C. Saint-Saëns. Simfonija Nr. 3 c-moll, op. 78 („Vargonų simfonija“)
 
Ugnė Liepa Žuklytė, smuikas
Lina Giedraitytė, vargonai
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dainius Pavilionis, dirigentas
 
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius) klausytojus kviečia į prancūzų romantinės muzikos vakarą, kuriame kartu su simfoniniu orkestru grieš viena ryškiausių lietuvių jaunosios kartos smuikininkių, šiuo metu Londono Karališkajame muzikos koledže studijuojanti Ugnė Liepa Žuklytė.
 
Talentinga smuikininkė kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru šį vakarą atliks prancūzų kompozitoriaus Camille’io Saint-Saënso (1835–1921) Introdukciją ir rondo capriccioso a-moll smuikui ir orkestrui ir Ernesto Chaussono (1855–1899) kompoziciją „Poème“. „Poème“ – kertinis kūrinys smuikininkų repertuare, vienas žymiausių ir paties kompozitoriaus mylimiausių opusų, parašytas belgų smuiko virtuozo Eugène Ysaÿe užsakymu. Iš pradžių šį darbą kompozitorius vadino „velniškai sunkia užduotimi“, tačiau galiausiai dramatiško meilės trikampio įkvėptas kūrinys 1897 m. buvo pristatytas Paryžiaus publikai ir atnešė kompozitoriui iki tol neregėtą pripažinimą, likus vos dvejiems metams iki jo mirties.
 
Antrojoje koncerto dalyje skambės Camille’io Saint-Saënso (1835–1921) simfonija Nr. 3, kurią jis užbaigė 1886 m., būdamas savo meninės karjeros viršūnėje. Šia simfonija kompozitorius tarsi parašė savo paties karjeros istoriją: virtuoziniai fortepijono pasažai, spindinti romantizmo laikotarpio orkestruotė ir vargonų garsai, tinkami katedroms ir didelėms koncertų salėms. „Atidaviau viską, ką galėjau duoti. To, ką įgyvendinau šioje simfonijoje, daugiau niekada nepasieksiu“, – vėliau rašė C. Saint-Saënsas. Nors po didžiulės simfonijos sėkmės Prancūzijoje kompozitorius buvo prašomas imtis kitos simfonijos, jis daugiau niekada negrįžo prie šio žanro.
 
Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Dirigavimo katedros vedėjas prof. Dainius Pavilionis.
 
Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]
 
Durys atidaromos: 18:00
Renginio trukmė: 2:00
Pertraukos: 1
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N7
Nuolaidos:

Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį LVSO koncertų salės kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.

Senjorams ir žmonėms, susiduriantiems su negalia – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos LVSO koncertų salės kasoje ir pateikus asmens dokumentą.

Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 20 ir daugiau asmenų grupei. Grupės organizatoriui suteikiami du nemokami bilietai į tos grupės lankomą koncertą.

Nuolaidos netaikomos bilietams į šventinius, orkestro gimtadienio koncertus ir operų pastatymus, taip pat stovimoms ir pristatomoms vietoms.

 
 
BILIETŲ PIRKIMAS ŽIŪROVAMS SU JUDĖJIMO NEGALIA VEŽIMĖLYJE, JŲ ASISTENTAMS BEI LYDINTIEMS ŽMONĖMS (ŠEIMOS NARIAMS):
Pirkėjai su negalia vežimėliuose ir juos lydintys asmenys bilietus gali įsigyti tik specialiai tam skirtose vietose įvedus specialų kodą*
Bilietų  kiekis salėje yra ribotas*
 
Įvedus kodą VIETA VEŽIMĖLIUI galite pasirinkti vietą asmeniui su negalia vežimėlyje.
 
Įvedus nuolaidos kodą LYDINTIS galite įsigyti 1 bilietą žiūrovui su judėjimo negalia vežimėlyje ir 1 bilietą lydinčiam asmeniui.
 
Įvedus nuolaidos kodą ASISTENTAS galite įsigyti 1 bilietą žiūrovui su judėjimo negalia vežimėlyje ir 1 bilietą asmeniam asistentui, oficialiai lydinčiam žmogų su negalia, remiantis LR neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu. Asistentui suteikiamas nemokamas bilietas.

Atėjus į renginį būtina turėti nuolaidą patvirtinantį dokumentą. Nepateikusieji dokumento, patvirtinančio teisę į nuolaidą, bus neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.
 
 
DAUGIAU