“Meilės eleksyras”

“Meilės eleksyras”

Piteris Šeferis „MEILĖS ELIKSYRAS”, rež. Arvydas Lebeliūnas  

(3 – jų dalių tragikomedija)

Piteris Šeferis (g. 1926m.) – anglų dramaturgas, scenaristas, pelnęs garsiuosius  kino Auksinio Gaublio ir Oskarų apdovanojimus. Baigė Kembridžo universitetą, dirbo bibliotekininku, literatūros ir muzikos apžvalgininku. 1958m. parašė pirmąją pjesę „Pratimai penkiems pirštams”, kuri iš karto susilaukė Londono, o vėliau ir Niujorko žiūrovų bei kritikų dėmesio. Išskirtinio susidomėjimo pelnė P. Šeferio pjesės „Ekvus” (1974m.),  „Amadėjus” (1979m.). Šios pjesės gerai žinomos ir Lietuvos teatrų žiūrovams.

Dramaturgo kūryba – psichologinė, jam įdomi kiekviena nesuprasto, gal net atstumto žmogaus istorija. Kiekvienas P. Šeferio personažas – išskirtinis, pergyvenęs asmeninę dvasinę dramą. Tai ieškojimų dramaturgija, kuri kviečia mąstyti ir atsiverti.

P. Šeferis pjesėje „Leticija ir žolelių trauktinė” (1988m.) nagrinėja neįprastą žmogaus dvasinę koliziją, kurioje susimaišo iliuzija ir realybė, gyvenimas ir žaidimas. Autorius suriša visas žmogaus priešingybes į vieną neišskiriamą mazgą. Tai psichologinis, filosofinis pamąstymas apie tai, kas mes esame. Pjesės centre – psichologiniai-teatriniai susidvejinimai, realaus gyvenimo potyriai magiškoje erdvėje.

Pjesė į teatrinę erdvę perkelta kitu pavadinimu – „Meilės eliksyras”. Pagrindinė herojė Leticija dirba muziejuje ekskursijų vadove, ji niekaip negali prisitaikyti prie šiuolaikinių technologijų ir žmonių bendravimo. Leticija – neįprasta ekskursijų vadovė: ji į savo istorinius pasakojimus įpina mistiškus, išgalvotus detektyvinius elementus. Leticija – atitrūkusi nuo realybės, jos ekskursijos panašios į šou, žaidimus, kurie vilioja ir traukia žmonių dėmesį.  Neįprasti pasakojimai susilaukia ekskursijų kontrolės dėmesio. Patikrinti Leticijos darbo atvyksta Lota, kuri…

Tai pasakojimas apie gyvenimo spalvas ir spalvingas asmenybes, kurių taip šiandien trūksta…

VAIDINA: Inga Talušytė, Eleonora Koriznaitė, Asta Preidytė, Ligita Kondrotaitė, Albinas Kėleris, Vytautas Kupšys, Vita Šiaučiūnaitė, Gintarė Knizikevičiūtė, Laimutis Sėdžius, Jolita Skukauskaitė, Toma Razmislavičiūtė, Donatas Kalkauskas, Almantas Vaišnys, Marius Cemnickas, Jonas Čepulis

MALONIAI KVIEČIAME!

www.miltinio-teatras.lt

DAUGIAU