Pasivaikščiojimas naktį Lukiškėse

Pasivaikščiojimas naktį Lukiškėse

Dar niekada pabėgti į kalėjimą nebuvo taip paprasta.
 
Istorinis ir aukšta tvora apjuostas Lukiškių kalėjimo kompleksas kviečia pasivaikščioti.
 
Lukiškių kalėjimas nėra atsakymas į visus klausimus. Bet kas nenorėtų jo aplankyti? Besidomintys šio kalėjimo istorija, architektūra ir kasdieniu kalinių gyvenimu, yra kviečiami į unikalų turą dieną, o aštrių pojūčių mėgėjams labai rekomenduojama patirtis naktį. Du skirtingi pasivaikščiojimų formatai – analogų visame regione neturinti patirtis.
 
Mūsų neapleidžia jausmas, kad toks pasivaikščiojimas ir žygis nuteistųjų pėdsakais yra best kept secret visame mieste. Priminsim, kad čia kalėjo rašytoja Žemaitė, Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai Jonas Vileišis, Mykolas Biržiška ir Vladas Mironas, partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas, Izraelio ministras pirmininkas Menachemas Beginas ir daug kitų istorinių asmenybių.
 
Henrikas Daktaras čia taip pat kalėjo, bet tu šį faktą ir taip žinai.
 
Pasivaikščiojimas dieną ir naktį
 
Ne kartą yra tekę klausytis pasakojimų apie gyvenimą kalėjimuose, nusikaltėlių pasaulį ar Lukiškes. Bet ar kas geriau viską išmano už tuos, kurie Lukiškių kalėjimą pažįsta puikiai ir čia darbavosi gan ilgą laiką? Mūsų kalėjimo prižiūrėtojai Lukiškėse praleido nemažai laiko ir viską matė savo akimis. Pridėjus ilgametę profesionalių gidų patirtį ir pažintis, visi jie tampa beveik svajonių pašnekovais. Nebijok domėtis ir giliausius klausimus jiems pasilaikyk pasivaikščiojimui.
 
Mirtininkų kameros, pasimatymų kambariai, žmonės-konteineriai, operai, istorinės asmenybės, draudžiami įsinešti daiktai, arkliai, meilės romanai, slapti meno kūriniai, nuteistųjų vestuvės, pabėgimai iš kalėjimo ir dar niekur nematytos Lukiškių kalėjimo erdvės.
 
Saulei nusileidus kalėjime tikrai vaidenasi ir jis tampa tik įdomesnis. Tai daugiau nei pabėgimo kambarys, ekskursija ar naktis muziejuje. Interaktyvus pasivaikščiojimas tamsoje – tu, Lukiškių kalėjimo sienos ir žibintuvėlis. Patikinam, kad tai yra pasivaikščiojimas, kurio tikrai nepamirši visą gyvenimą. Pasivaikščiok dieną ir naktį! Pasirūpink bilietais iš anksto. Tikrai verta.
 
Lukiškių kalėjimo objektai
 
Dabartinį Lukiškių kalėjimo kompleksą, beje, labai modernų ir brangų kaip įkalinimo įstaiga, suprojektavo architektas G. Trambickis ir jo komanda. Kalėjimas baigtas statyti 1904 m.
 
Lukiškių kalėjimo kompleksą sudaro administracinis pastatas, Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvės pastatas, bendrabučio pastatas, kalėjimo pastatas, kalėjimo-ligoninės pastatas, tvora ir kontrolinis perėjimo postas. Šis kompleksas įtrauktas į Kultūros vertybių registrą ir turi nacionalinės kultūros vertybės statusą.
 
Lukiškių kalėjimas 2.0
 
Lukiškių kalėjimas pažadino miestiečių ir menininkų dėmesį. Nauja Lukiškių kalėjimo versija kuria kitą įvaizdį, emociją ir pasakojimą. Lukiškių kalėjimas 2.0 nėra tik nauja ar geresnė kalėjimo versija. Tai daug daugiau.
 
Konversija yra vienas įdomiausių kultūros reiškinių Lietuvoje. Nuo šiol žvelgiame tik į geresnę kalėjimo versiją užuot besigręžioję atgal. Lukiškių kalėjimas yra pilnas kultūros, muzikos ir šviesių žmonių. Mūsų pasiūlytas konversijos formatas jau dabar vienija 350 kūrėjų ir rezidentų. Rezidentų bendruomenė Lukiškėse kuria gėrį ir juo dalinasi su miestiečiais. Istorinis paveldo objektas Vilniaus centre tapo muzikos, modernaus meno, dizaino ir kultūros generatoriumi.
 
Lukiškių kalėjimas tapo nuostabi vieta, veikianti savo bendruomenių labui ir palaikanti savo menininkus. Kultūros čia labai daug, dėl to menininkai ir kūrybininkai nori čia kurti. Ši vizija ir konceptas pritraukė Europos ir pasaulio dėmesį. Belieka pakeisti požiūrį ir mėgautis šia konversija.
 
Nauja kalėjimo administracija
 
Lukiškių kalėjimas 2.0
 
I-VII 9:00 – 19:00
 
Lukiškių skg. 6, LT-01118, Vilnius
 
 
 
 
Privatūs pasivaikščiojimai
 
 

1

DAUGIAU