(PERKELTAS) Dialogai su Čiurlioniu – Motiejus Bazaras

(PERKELTAS) Dialogai su Čiurlioniu – Motiejus Bazaras

Atnaujinta 2024.06.12

Pranešame, kad renginys „Dialogai su Čiurlioniu – Motiejus Bazaras“, kuris turėjo įvykti 2024 m. rugpjūčio 8 d. Vilniuje, yra perkeltas į 2024 m. rugpjūčio 6 d.
Bilietai lieka galioti tie patys. Papildomai kreiptis nereikia.

Kam netinka nauja renginio data, prašome užpildyti grąžinimo formą. Prašymą rasite čia: https://www.bilietai.lt/lit/ticket-refund-application
Prašymai priimami iki 2024 m. birželio 26 d.

Organizatoriai atsiprašo už nepatogumus.

 

         Šis talentingas pianistas akylesniems melomanams žinomas dėl įvairiapusiškų muzikinių interesų ir įvairios veiklos, dažniau pastebimas ne tik akademiniuose koncertuose, bet ir džiazo ar elektroninės muzikos vakaruose.

         Motiejus Bazaras gimė 1987 metais muzikų šeimoje. Pirmieji muzikiniai įgūdžiai susiformavo namuose, kurie vėliau buvo tobulinami chorinio dainavimo mokykloje “Varpelis”, J. Naujalio muzikos gimnazijoje (mokytoja Rymantė Šerkšnytė), J. Gruodžio konservatorijoje (mokytoja Sonata Bielionytė), Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas profesorius Zbignevą Ibelhauptą ir Sergejų Okruško, Hamburgo aukštojoje muzikos mokykloje pas legendinį pianistą profesorių Volkerį Banfieldą. 2012-2017 m.  pianistas studijavo menų doktorantūroje Lietuvos muzikos ir  teatro akademijoje profesoriaus Petro Geniušo klasėje, moksliniam darbui  vadovavo dr. prof. Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė. Tiriamojo darbo tema: „Neakademinės muzikos praktikų taikymas pianisto lavinime“. 2017 birželio 12 d. Motiejus Bazaras apsigynė menų daktaro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

        Motiejus taip pat domisi kamerine muzika. Yra dalyvavęs ir laimėjęs keletą tarptautinių konkursų, dalyvavęs festivaliuose su įvairių sudėčių ansambliais. Motiejaus ir Mykolo Bazarų fortepijoninis duetas gyvuoja nuo mažens. Sukaupta nemažai repertuaro, kuris ne kartą buvo įvertintas konkursuose ir festivaliuose. Didelio pasisekimo sulaukė bendras projektas C. Orff oratorija „Carmina Burana“ kartu su Kauno valstybiniu choru, solistais bei mušamųjų grupe. Naujausias darbas – 2021 metais išleistas albumas „[Ne] Žaidimai“, kuriame duetas įrašė dar niekada neskambėjusius lietuvių kompozitorių kūrinius šiai sudėčiai.

         Pianistas turi nemažai patirties grojant su įvairiais orkestrais. Yra surengęs pasirodymų su Kauno, Lietuvos, Talino kameriniais orkestrais, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Kauno miesto simfoniniu orkestru, Latvijos nacionaliniu simfoniniu orkestru bei Plovdivo (Bulgarija) simfoniniu orkestru. Labai aktualūs pasirodymai skleidžiant lietuvišką muziką: 2019 m. festivalyje „Iš arti“ kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru atliktas kompozitoriaus Jono Jurkūno koncertas fortepijonui ir orkestrui „Robotai ir žiedlapiai“; 2020 m. kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Modesto Pitrėno, atliktas Vytauto Bacevičiaus Pirmasis koncertas fortepijonui ir orkestrui Op. 12 „Lietuviškomis temomis“.

         Motiejaus Bazaro pasiekimai fortepijoninės muzikos srityje puikiai įvertinti daugiau nei 20-yje tarptautinių konkursų, iš kurių reikšmingiausi: tarptautinis konkursas „Jaunasis muzikas“ Taline 1998 m. (I vieta), tarptautinis konkursas  „Konzerteum“ Atėnuose 1998 m. (II vieta), tarptautinis konkursas „Pro Piano Romania“ Bukarešte 1999 m. (I vieta), tarptautinis konkursas „Berlingske Tidende“ Kopenhagoje 2000 m. (II vieta), tarptautinis konkursas „Gradus ad Parnassum“ Kaune 2001 m. (III vieta), tarptautinis N. Rubinstein pianistų konkursas Paryžiuje 2002 m. (Grand Prix), tarptautinis B. Dvariono pianistų konkursas Vilniuje 2002 m. (Grand Prix), tarptautinis konkursas „Olimpo Musicale” Kaune 2005 m. (Grand Prix), tarptautinis S.Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkursas Vilniuje 2010 m. (I vieta), tarptautinis M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas Vilniuje 2011 m. (diplomas), tarptautinis J. Vitolio pianistų konkursas Rygoje 2013 m. (II vieta), tarptautinis M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas Vilniuje 2015 m. (diplomas).

         Dėl reiklumo sau, puikaus instrumento valdymo, stiliaus ir muzikinių partnerių supratimo, pianistas noriai kviečiamas groti su įvairių muzikinių krypčių kolektyvais. Aistra džiazui, rokui ir kitiems muzikos stiliams skatina rinktis universalaus menininko-atlikėjo kelią. Su įvairiais projektais bei grupėmis dalyvavo dešimtyje „Kaunas Jazz“ festivalių.

         Motiejus yra atviras naujoms muzikinėms idėjoms, domisi ir gilinasi į skirtingus specifinius stilius, taip pat skiria daug dėmesio ir energijos lietuviškos akademinės muzikos sklaidai ir populiarinimui. Kartu su savo broliais Mykolu ir Benediktu sukurtas trio „#sotuskaunomuzikai“ įkūnyja deklaruojamas muzikines vertybes. Taip pat broliai Bazarai yra vienintelio Baltijos šalyse esančio salsos orkestro „Los Secretos de Pablo“ nariai.

M. K. Čiurlionis – Preliudai

1.     „Paskyrimas“, VL 169

2.     Noktiurnas, VL 178 

3.     „Viešpaties angelas“, VL 184

4.     Preliudas fis-moll, VL 185

5.     Preliudas H-dur, VL 186

6.     Pastoralė, VL 187

7.     Preliudas Des-dur, VL 253

8.     Preliudas D-dur, VL 305

9.     Preliudas d-moll, VL 256
 

B. Liatošinski – 5 preliudai op. 44:

1.     Lugubre ma non troppo lento

2.     Lento e tranquillo

3.     Allegro agitato

4.     Andante Sostenuto

5.     Impetuoso
 

M. K. Čiurlionis – „Paskutinė vasara”:

1.     Preliudas A-dur, VL 335 

2.     „Sekminių muzika“, VL 337A 

3.     Preliudas G-dur, VL 338

4.     „Motule mano“, VL 340 

5.     Preliudas G-dur, VL 339 

6.     Preliudas c-moll, VL 341 

7.     „Šventas Dieve“, VL 343 

8.     Preliudas d-moll, VL344 

9.     Fuga b-moll, VL 345 
 

M. K. Čiurlionis–M. Bazaras – Parafrazė „Miško viesulas“

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

Durys atidaromos: ~18:00
Renginio trukmė: ~1:00
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: N-7
Nuolaidos:
– studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

DAUGIAU