„X Faktoriaus“ dalyvės koncertuos už moterų sveikatą

„X Faktoriaus“ dalyvės koncertuos už moterų sveikatą

Muzikinio projekto „X Faktorius” dalyvės – Giedrė, Aleksandra ir grupės „4 Roses” narės – rengia koncertą, skirtą atkreipti visuomenės dėmesį į moterų sveikatą. Koncertas vyks balandžio 11 d., ketvirtadienį, 19 val., sostinėje įsikūrusiame prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama”, socialinės akcijos „Rožinis grožio kąsnelis” baigiamojo renginio metu. Šia akcija visuomenė buvo raginama prisidėti prie sveikatinimo projekto „Nedelsk” veiklos – krūties vėžio prevencijos ir visuomenės švietimo.

„Man, kaip moteriai, labai svarbu, kad yra žmonių, besirūpinančių mūsų sveikata, informuojančių visuomenę ir nebijančių viešai kalbėti apie iš pirmo žvilgsnio „moteriškas” problemas, – sako muzikinio projekto „X Faktorius” nugalėtoja, dainininkė Giedrė Vokietytė. – Iš tiesų, tokie projektai, kaip „Nedelsk”, ne tik prisideda prie moterų sveikatos gerinimo, tačiau atkreipia ir vyrų, neabejingų savo mylimoms moterims, dėmesį: vyro ar sūnaus paskatinimas gali būti ypač paveikus moterims reguliariai atlikti prevencines patikras”.

Greta garsių atlikėjų koncerto, renginio metu vyks vėžio paliestų moterų stiliaus transformacijos. Projekto „Nedelsk” iniciatorei Agnei Zuokienei bus perduotos „Rožinio grožio kąsnelio” akcijos metu surinktos lėšos.

„Mėnesį trukusią akciją rengėme norėdami išreikšti rūpestį kiekviena Lietuvos moterimi, todėl ir pradėta ji buvo simbolinę – Tarptautinę moters dieną, – pasakoja projekto „Rožinis grožio kąsnelis” sumanytoja, „La Crepe” atstovė Natalija Juralevič. – Šios iniciatyvos metu už kiekvieną mūsų restoranuose užsisakytą salotų porciją, 10 proc. sumokėtos sumos buvo skiriama krūties vėžio prevencijos fondui”.

Krūties vėžys – dažniausia moterų onkologinė liga. Reguliarios patikros ypač svarbios, nes liga gali ilgus metus tūnoti moters organizme, nesukeldama skausmo ar nemalonių pojūčių. Sveikatinimo projektas „Nedelsk” vykdo krūties vėžio prevenciją nuo 2003 m.: visoje Lietuvoje rengia moterims krūtų savityros praktinius mokymus, organizuoja viešas paskaitas apie krūties vėžį, propaguoja darnų gyvenimo būdą. Kiekvienas projektui „Nedelsk” skiriamas litas prisideda prie Lietuvos moterų sveikatos – 100 moterų patikrinti reikia 1500 Lt paramos. Nuo projekto veiklos pradžios projekto „Rožinio kaspino” autobusėlis aplankė 660 šalies miestų ir miestelių, nemokamų patikrų metu buvo patikrinta daugiau kaip 80 tūkst. moterų visoje Lietuvoje, iš jų 720 rasta krūties vėžio įtarimo atvejų.

 

DAUGIAU