„Tūnąs tamsoje“ grįžta į kino teatrus: kol scenarijus kruopščiai slepiamas, netyla gandai

„Tūnąs tamsoje“ grįžta į kino teatrus: kol scenarijus kruopščiai slepiamas, netyla gandai

Pirmasis „Tūnąs tamsoje“ serijos filmas pasirodė 2010-aisiais. Malaizijoje gimusio australo Jameso Wano režisuota juosta apie komoje esantį berniuką, kurio siela klajoja po anapusinį pasaulį, iškart sužavėjo siaubo žanro mėgėjus ir sulaukė didžiulio populiarumo visame pasaulyje. 2013 m. pasirodė pirmosios dalies tęsinys, o 2015 m. – juosta, pasakojanti istorijos priešistorę. Dabar atėjo laikas ketvirtajam serijos filmui, kurio įvykiai, pasak gandų (scenarijaus detalės kruopščiai slepiamos), žiūrovus atves tiesiai į pirmojo filmo pradžią.

 

„Norime, kad atėję į kino teatrus patirtumėte kai ką neįprasto. Ir tai nėra tiesiog eilinė reklaminė akcija. Ir kalbama ne tik apie scenarijų. Viskas, ką padarėme su šiuo filmu, siaubo žanro mėgėjus perkels į visiškai kitas pojūčių aukštumas. Nuo šiol siaubo filmus žiūrėsime visiškai kitaip“, – intriguoja režisierius Adamas Robitelis.

 

Trečiajame serijos filme padėjusi paauglei Kvin susitaikyti su mirusios motinos dvasia, parapsichologė Eliza (aktorė Lin Shaye) sulaukia naujo „užsakymo“. Jos paprašoma ištirti keistus, gąsdinančius reiškinius, vykstančius nuošaliame name Naujosios Meksikos valstijoje. Atvykus apžiūrėti namo, Elizai užima kvapą: tai yra jos pačios vaikystės namai. Namai, kuriuose dėjosi keisti, nepaaiškinami ir mažą mergaitę Elizą bauginę dalykai.

 

Užaugusi ji sugebėjo nuslopinti šiuos prisiminimus, tačiau dabar, vėl stovint vaikystės name, tuometiniai Elizos siaubai pamažu ima sugrįžti. Moteris turės pasitelkti visą savo išmintį, žinias ir nuovokumą, kad pasinertų į bauginančią būseną, pasižiūrėtų savo baimei į akis ir atsakytų į klausimus, nuo kurių taip ilgai bėgo.

 

„Esu girdėjęs nuomonių, kad nebereiktų plėtoti šios istorijos, užbaigti ją pačiame aukščiausiame populiarumo taške. Tačiau jaučiu, kad tai, ką parodėme dar nebuvo tikrasis „vau“. Technologijos tobulėja su kiekviena diena, o jei dar turime ir stiprią istoriją, kodėl gi jos neperkėlus į didžiuosius ekranus? Pamatę „Tūnąs tamsoje: paskutinis raktas“ tuo įsitikins ir abejonių nekils“, – sako režisierius.

 

Kraupūs, nepaaiškinami ir kraują stingdantys reiškiniai siaubo juostoje „Tūnąs tamsoje: paskutinis raktas“ – jau nuo sausio 5 dienos visuose Lietuvos kino teatruose.

 

Filmo anonsas:

 

2017 gruodžio 20 d.