Loading…

Druskininkai – Latežeris

Druskininkai – Latežeris. Maršruto ilgis: apie 12 km.
Vykstame Gardino gatve iki sankryžos, pasukame į kairę (Veisiejų g.) ir važiuojame iki Statoil degalinės, kur sukame į dešinę (kelias A4, Druskininkai – Vilnius). Važiuojame 1 km. iki ženklo „Girios aidas“.Miško muziejus  “Girios aidas”. Originalios architektūros namelyje bei jį supančiame miške  eksponuojami meniniai medžio drožybos, kalvystės, keramikos, gintaro darbai, retos Lietuvos medžių rūšys, skamba miško paukščių balsai.
Važiuojame  toliau dar 1 km. iki posūkio į dešinę, kur aplankome Ratnyčios kaimą.Ratnyčia – XIX a. viduryje buvo stambus parapijos centras su karčiamomis ir bažnyčia. Pasak legendos kaimo pavadinimas kilo nuo užrašo „RATNYČIA“ ant ratų dirbėjo kiemo vartų. Važiuodami pagrindine gatve privažiuojame Ratnyčios bažnyčią. Prie bažnyčios šventoriaus esančiose senose kapinėse palaidotas A.Mickevičiaus bendražygis J.Čečiota.
Nuo Ratnyčios bažnyčios pasukę į kairę, o privažiavę Latežerio gatvę – į dešinę, kertame Kauno pl. (kelias A4, Vilnius – Gardinas) ir važiuojame Latežerio kryptimi iki rodyklės „Drožinių ekspozicija“. A.Česnulio skulptūrų ir poilsio parką pasiekiame pavažiavus žvyrkeliu porą kilometrų . Drožinių ekspozicija, išdėstyta sodyboje prie Ratnyčėlės upelio bei autoriaus sukurtame vėjo malūne, atspindi lietuvių liaudies meno tradicijas.
Iš A.Česnulio sodybos važiuojame pro Naujasodės kaimą, sukame į kairę link pagrindinio kelio, o jį pasiekę sukame į dešinę Latežerio kryptimi.Latežeris – tai senas dzūkų kaimas, per kurį teka Ratnyčios upė. Pakely išsirikiavusios medinės skulptūros (“Latežeris ir Ratnyčėlė”, “Žvejys”,  “Medkirtys”,  “Potvynis”, “Ratnyčėlė”) „seka“ legendas apie 1841 m. didįjį Ratnyčios upės potvynį.