Loading…

Jaunmoku pilis

 

Jaunmokas pilis pastatyta derinant neo-gotikos ir art nouveau stilistikas. Tai vienas iš Latvijos architektūrinių šedevrų.Ji randasi Tukums rajone, ją suprojektavo ir 1901m. pastatė architektas Wilhelm Bockslaff kaip Rygos miesto mero Georgo Armitstead medžioklės rūmus.
Per Antrą pasaulinį karą pilis buvo naudojama Rusijos ir Vokietijos karinių pajėgų, buvo naudojama kaip seržantųmokykla, karo ligoninė, kino teatras, vėliau joje buvo sikūrę parduotuvės ir biurai. Smarkiai suniokotą pastatą vėliau teko beveik 20m. restrauruoti. Dabar pilyje įrengta ekspozicija apie Latvijos miškus ir medžioklę, čia organizuojami įvairūs renginiai.

 

Jaunmoku pilis pastatyta derinant neo-gotikos ir art nouveau stilistikas. Tai vienas iš Latvijos architektūrinių šedevrų.Ji randasi Tukums rajone, ją suprojektavo ir 1901m. pastatė architektas Wilhelm Bockslaff kaip Rygos miesto mero Georgo Armitstead medžioklės rūmus.

Per Antrą pasaulinį karą pilis buvo naudojama Rusijos ir Vokietijos karinių pajėgų, buvo naudojama kaip seržantųmokykla, karo ligoninė, kino teatras, vėliau joje buvo sikūrę parduotuvės ir biurai. Smarkiai suniokotą pastatą vėliau teko beveik 20m. restrauruoti.

Dabar pilyje įrengta ekspozicija apie Latvijos miškus ir medžioklę, čia organizuojami įvairūs renginiai.