Loading…

Jeruzalė – Katedros aikštė

Vilniaus mieste slypi daug dviračių takų, tačiau ar visi šias trasas gerai pažįstame? Kaip galima pasiekti miesto širdį – centrą? Lengviausiu ir artimiausiu keliu išvengiant mašinų uzurpuotų gatvių, dviratė transporto priemonė čia atveria nematytus vaizdus. Taip, mes tai visi žinome, bet leiskite kiek iš arčiau pristatyti Neregėtą Vilnių. Idant ne Vilniaus gyventojams būtų taip pat smagu atrasti šias erdves. Taigi pradedam.

Dviračių tako pradžia - startas

Dviračių tako pradžia – startas

 

Atkarpa Jeruzlės rajone

Atkarpa Jeruzlės rajone

Lengva įsidėmėti šią atkarpą, įžymieji geltoni turgeliai. Šalia jų, vieno iš parduotuvių tinklo didelė iškaba, bei smagi smulkmena, kurią įrengė eismo kontrolieriai. Šviesaforai dviratininkams. Kiek neįprastas sprendimas tiek autotransportui, tiek patiems dviratininkams. Tačiau reikia pratintis, idant šioje atkarpoje gražiais ir ramiais vakarais dviratininkų kiekis tikrai įspūdingas. Prieš kelis metus galėjai stebėti keletą dviračių priemonių per dieną, dabar net blogu oru čia matai smagiai riedančius dviratininkus.

Dviračių trasa

Dviračių trasa

Tiesa, čia dviračių takas nėra tobulas ir ties sankryžomis daugelis dviratininkų atlieka manevrą pervažiuodami į pėsčiųjų taką ir už sankryžos grįždami į dviračių taką. Aukštais borteliais pasitinkanti gatvė gali būti draugiška nebent kalnų dviračiams.

Artėjame prie sankryžos

Artėjame prie sankryžos

Kalvarijų ir Ateities gatvių sankryža

Kalvarijų ir Ateities gatvių sankryža

Kalvarijų ir Ateities gatvių sankryžoje sukame į kairę, nors dviračių takas leidžia keliauti ir tiesiai, bei iki Siemens arenos tikrai smagiai keliausite, tačiau tikslas pasiekti Katedros aikštę kaip įmanoma paprastesniu keliu. O važiavimas drauge su automobiliais nuo buvusios kuro aparatūros tikrai nėra smagi pramoga. Taip, ten dviračių trasa baigiasi.

Link Kryžiaus kelių.

Link Kryžiaus kelių.

Pro senelių namus (tiksliau Gerontologijos ir reabilitacijos centras) ir Jeruzalės bažnyčią leidžiamės link Kryžiaus kelių. Jais ir pasinaudosime pasiekti dviračių taką, kurio pradžią žymi Trinapolio Vienuolynas.

Kryžiaus kelio pražia

Kryžiaus kelio pražia

Labai keista, jog Kryžiaus kelias yra skirtas tik pėstiesiems, toks ženklinimo būdas nurodytas tako pradžioje. Tačiau jei būsite atsargūs ir drausmingi su pėsčiaisiais, manau niekas nepyks jei pasinaudosite šiuo keliuku sujungti dvi dviračių tako atkarpas.

Miške sankryža

Miške sankryža

Yra bent keletas variantų kaip važiuoti Kryžiaus keliu, ir visais galima pasiekti Vienuolyną, tačiau važiuojame trumpiausiu. Jeigu turėsite laiko, bei noro, galite sukti ratus šiame vaizdingame laisvo barokinio stiliaus parke. Atrasite nemažai smagių parko vietų. O ir jaukus miškas slepia tikrai nemažai takelių.

Miško keliuku

Miško keliuku

Važiuojame tiesiai link apsaugine tvorele ribojančio tako.

Apsauginė tvorelė

Apsauginė tvorelė

Vaizdingas kraštovaizdis

Vaizdingas kraštovaizdis – žemiau vienuolynas

Keliaujant minėtu Kryžiaus keliu atsiveria properšos su smagiais kraštovaizdžiais.

Dar viena kryžkelė

Dar viena kryžkelė

Leidžiamės žemyn akmenuotu keliuku, būkite budrūs ir laikykites keirės kur nėra akmenimis grįsto kelio.

Akmenuota nuokalnė

Akmenuota nuokalnė

Išsyk nusileidus aptiksite automobilių aikštelę, šalia Neries įsikūręs vienuolynas tikrai džiugina akį stebuklinga architektūra. Čia rasite informacinį stendą su žemėlapiu.

Dviračių takas prie vienuolyno

Dviračių takas prie vienuolyno

Už tvoros

Už tvoros

Vienuolyno teritorijoje slepiasi tokis slėnis, kurį radau tik įkišęs nosį pro tvorą. Viena šilčiausių vietų aptinkamų šalia Neries. Tačiau negaištame laiko ir keliaujame toliau dviračiu taku. Juk turime dar daug pamatyti.

Keliaujame toliau

Keliaujame toliau

Pėsčiųjų sankryžoje reikės kirsti važiuojamąją dalį ir toliau keliauti link Žirmūnų. Čia takas tikrai puikios kokybės, neseniai sutvarkytas ir naujai ženklintas kelio skiriamosiomis juostomis.

Takas nuo Trinapolio

Takas nuo Trinapolio

Vingiuotas takas

Vingiuotas takas

Europos dviračių takas

Europos dviračių takas

Takas nuo Trinapolio vienuolyno žymimas kaip “Europos” EV-11. Žymėjimas labai tankus, todėl pamesti kelią tikrai bus sudėtinga.

Mindaugo tiltas

Mindaugo tiltas

Vilniaus Katedra

Vilniaus Katedra

Na čia kelionės tikslas pasiektas ir Vilniaus širdis Katedros aikštė kaip ant delno. Mėgaukitės dviračiais ir išnaudokite tinkamus maršrutus slypinčius Vilniaus mieste.

Autorius: Aurimas Šatas