Klubas “Šokiai.lt”

Porinai šokiai:

PRAMOGINIAI ŠOKIAI. KŪNO JUDESIAI KALBĖS UŽ JUS

Vienos ir lėtas valsas, tango ir fokstrotas, čia čia čia ir rumba – dar tiek daug norisi pažinti ir išmokti!

Jauskitės šokių aikštelėje savimi. O pasitikėjimo gali suteikti gebėjimas laisvai judėti bei galimybė kūno judesiais išreikšti pagarbą, susižavėjimą, švelnumą, meilę, draugystę.

Pamokos metu nuolat keičiamas žingsnelių intensyvumas leidžia mėgautis nauja patirtimi, kuri gali pravesti ne tik vakarėlyje, bet ir svarbiame renginyje.

ARGENTINIETIŠKAS TANGO. ŠOKIS, KVIEČIANTIS ŽVILGSNIU!

Ko gero, daugeliui išgirdus žodžius „argentinietiškas tango” nejučia mintyse susikuria ryškios raudonos rožės vaizdas. O tai simbolizuoja daug: meilę, aistrą, malonumą, ypatingą, dažnai sunkiai žodžiais apsakomą, dviejų žmonių tarpusavio ryšį.

Būtent visa tai ir dar daugiau sujungia vienas bendras dar vėlyvame XIX amžiuje Buenos Airėse susikūręs ir iki šių laikų visame pasaulyje populiarėjantis šokis – argentinietiškas tango.

Šokti argentinietišką tango – tai gebėjimas vienu metu sekti paskui partnerį, galvoti apie savo žingsnelius, o, svarbiausia, improvizuoti. Tokio šokio pamoka – ne įprastas užsiėmimas, o mokymasis išreikšti savo emocijas plastiškais ir elegantiškais judesiais. Savo įgūdžius galėsite pademonstruoti šokių vakarų (milongų) metu.

SALSA. PAŽADINKITE SAVO TEMPERAMENTĄ!

Tikriausiai nėra tokio žmogaus, kuris nėra girdėjęs žodžio salsa. Tai karštas ir uždegantis iš Lotynų Amerikos kilęs šokis. Kiekvienas, kuris nors kartą buvo įsitraukęs į šiuos ritmus, negali pamiršti salsos judesių suteikiamos energijos ir džiaugsmo.

Salsoje susijungia kubietiškas temperamentas, ispaniškas karštis ir afrikietiškas laisvės pojūtis. Tai savita Karibų salų Romeo ir Džuljetos draugystės bei gilių jausmų daina, aistringas šokis, kupinas gerų emocijų ir entuziazmo, atpalaiduojantis, stimuliuojantis, teikiantis dvasiai ir kūnui stiprybės.

Solo šokai:

SOLO LATINO. TEBŪNIE ŠOKIAI!

Tikriausiai vaikystėje svajojote išmokti šokti… O gal Jūsų mylimajam terūpi tik krepšinis ir draugai? Tam ir esame mes! Nėra nieko neįmanoma – ypač šokiuose. Susipažinti su Solo latino Jums padės dauguma mūsų mokytojų – tiek moterys, tiek vyrai.

Prieš dešimtmetį klubas “Šokiai.lt” sukūrė solo latino programą. Įspūdingiausią patirtį šioje srityje sukaupęs mokytojas Artūras Kryžius. Mokomasi šokti ne porose – po vieną.

Šiandien šie kursai yra vieni populiariausių mūsų klube. Tai nėra įprasti linijiniai šokiai, o šokama pagal choreografo sukurtą brėžinį.

REGETONAS. ŠALIN STEREOTIPUS

Regetonas – daug judesio – mažai žingsnelių. Su mokytoja Brigita Domarkaite išbandysite salsos, bačatos, hip-hop’o ir kitų šiuolaikinių  judesių miksą.

1970 – aisiais Panamoje gimusiu šokiu pasaulis užsikrėtė palyginus dar visai neseniai. 2004 m. jis paveržė ne tik pietieško kraujo turinčias vietoves, bet ir šaltesnio temperamento Europos ir Amerikos kraštų gyventojus.

Tai galimybė geriau pažinti ne tik judesių vingrybes, bet ir savo kūną. Regetonas be galo daug energijos reikalaujantis, bet kartu dar daugiau jos suteikiantis šokis, kuris ne tik pakelia nuotaiką, skatina šypsotis, tačiau taip pat padeda ir „išjudinti” sustingusį kūną.

PILVO ŠOKIAI. MAGIŠKAS ŠOKIS MAGIŠKOMS MOTERIMS

Legenda byloja, kad vienąkart po jaunos šokėjos apdarais įlėkė bitė, kurią paviliojo merginos aromatas. Norėdama išsivaduoti nuo įkyraus vabzdžio, mergina ėmė rangytis visu kūnu, energingai judinti klubus ir pilvą. Taip esą ir atsirado pilvo šokis.

Pilvo šokis pasižymi laisva sistema, todėl yra prieinamas visoms, nepriklausomai nuo amžiaus, kūno sudėjimo ir fizinio pasirengimo lygio. Svarbiausia, kad nebūtina savęs versti šokti taip ar anaip – kiekvienos moters šokis tampa unikaliu, mat priklauso tik nuo jos temperamento, figūros ypatumų bei nuotaikos. Dirbant „probleminių” (pilvo, šlaunų) zonų raumenims, sąnariai ir stuburas neapkraunami, o atvirkščiai – vystomas jų lankstumas.

MODERNUS ŠOKIS. POLĖKIS

Modernus šokis suteikia daug laisvės – tiek judėjimo, tiek jausmine prasmėmis. Modernų šokį įmanoma šokti tiek basomis kojomis, tiek be drabužių, o kartais – net ir be muzikos.

Išgyvenama plati emocijų paletė. Suteikiama laisvė interpretacijai, žmogus lavinamas visapusiškai – ir vidus, ir kūnas.

Modernus šokis – tai baleto šokio meno avangardas, amžina  kažko naujo paieška. Šis stilius negali stovėti vietoje, jis keičiasi nuolat, daro rizikingus klasikinio šokio eksperimentus. Terminas “modernus” yra labiau paplitęs Amerikoje. Europoje dažniausiai vartojamas žodis “contemporary” (šiuolaikinis). Kartais moderniu šokiu yra vadinamos kelios stambios šokių mokyklos, kurios paveikė šio stiliaus raidą, o visos kitos –  šiuolaikiniu šokiu. Modernus šokis išsivystė nepaisant klasikinio baleto, jame šokėjai peržengdavo įprastą klasiką. Todėl modernus šokis – yra savotiškas epotažas, kuris net šokiruoja, sukrečia įprastą žiūrovo akį. Akį traukiantys pavyzdžiai yra žinomų klasikinio baleto modernaus šokio stiliaus pastatymai, kurie turi labai mažai bendro su tradicinio baleto kūriniais. “Laužantys” kūno judesiai, efektingi mėtimaisi ant grindų, neįtikėtinos akrobatinės formos ir net optiniai efektai – visa tai yra modernus šokis, kuris visiškai priklauso nuo šokio choreografo fantazijos.

ZUMBA. NAUJA MANIJA – ZUMBA MANIJA!

Zumba – šokis, kuris užvaldė jau virš 125 šalių! Pats žodis neturi reikšmės, tad norint įsivaizduoti, kas tai yra, galime išduoti, jog zumba – šokių ir fitneso pratimų derinys, kuriame svarbiausias ingredientas – muzika.

Dažniausiai visos geriausios idėjos gimsta netikėtai. Taip įvyko ir su zumba. Vieną dieną Kolumbijoje aerobikos mokytojas Alberto („Beto”) Perezas pamiršo įprastą treniruočių muziką. Bandant išsisukti iš padėties, jis pradėjo improvizuoti su melodijomis, kurias buvo pasiėmęs – situaciją išgelbėjo salsos, merengės įrašai. Treneris skatino atsiduoti garsams ir neskaičiuoti kiekvieno žingsnelio, negalvoti apie techniką. Nuo salėje pasklidusios energijos nei vienas dalyvis negalėjo nustoti šypsotis. Nuo 2001 m. šis šokis karaliauja visoje Europoje, o dabar atkeliavo ir į Lietuvą.

Natūralu, kad per vieną tokį užsiėmimą sudeginama iki tūkstančio kalorijų! Juk pamokos metu įsitraukiama į įvairiems šokiams priderintus ritmus: salsos, čia čia čia, regetono, sambos, hip – hop’o, tango ir kitus.