Loading…

Valstybės pažinimo centras

Valstybės pažinimo centras – moderni edukacinė erdvė, kurioje detaliai pristatoma, kaip veikia valstybė bei kaip demokratinės valstybės kūrime ir valdyme dalyvauja jos piliečiai. Centrą sudaro trys nuolatinės ekspozicijos erdvės, išsamiai pristatančios svarbiausius valstybingumo elementus, bei paroda-seansas „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“, kuriame lankytojai per 45 minutes gali susipažinti su netikėčiausiomis skirtingų laikotarpių vizionierių idėjomis Lietuvos ateičiai.

Nuolatinės Valstybės pažinimo centro ekspozicijos ašis – grįžtamojo ryšio užtikrinimas. Lankytojai čia gali ne tik susipažinti su pateikiama informacija, bet ir patys palikti savo įrašus ar komentarus ir taip tapti vienais Centro bendrakūrėjų. Naudodamiesi šiuolaikinių technologijų pagalba ir papildytos realybės (angl. augmented reality) pricipu pateikiama informacija, lankytojai gali apžiūrėti Sąjūdžio kandidatus palaikyti agitavusį plakatais išklijuotą žiguliuką, Google maps pagalba pažymėti gražiausią šalies vietą, kurti per pastaruosius 100 metų gimusių aktyvių prie valstybės kūrimo prisidėjusių žmonių gimtinių žemėlapį ar sudėlioti savo šeimos, bendruomenės ar klasės herbą. Šiuolaikinės technologijos padės susipažinti su galima prezidento diena ar atrasti Prezidento rūmų istoriją, o kiekvienas, norintis geriau susipažinti su valstybės valdymu, galės pamėginti subalansuoti valstybės biudžetą.

Užsukę į parodą-seansą „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“ lankytojai pateks į netradicinę Valstybės pažinimo centro aplinką: didelės, ant sienų projektuojamos vizualizacijos, paveikūs garso takeliai sukurs skirtingų laikotarpių nuotaiką, žadins vaizduotę. Lankytojai patirs tarpukario lūkesčius, karo nuožmumą, sovietmečio nuobodulį, sąjūdžio pakilumą ir susipažins su drąsiausiomis šimtmečio kūrėjų vizijomis.