Loading…

Varnikų pažintinis takas

Ieškantiems, kur pabėgti nuo vasaros kaitros, ar tiesiog norintiems pabūti žmogaus nepaliestoje gamtoje, puikiai tiks Varnikų botaniniame – zoologiniame draustinyje įrengtas pažintinis takas. Čia pamatysite natūraliai susiformavusį, taip pat žmogaus sodintą mišką, kuris pamažu pereina į pelkę, su jai būdingais augalais. Gamtos kitimas yra pagrindinis šio pažintinio tako akcentas.
Pažintinio tako ilgis – 3,5 km. Jame įrengta 10 informacinių stotelių, kelios poilsio vietos su suoleliais ir/ar pavėsinėmis. Dalis tako yra medinis, likęs – gruntinis miško takelis. Pakeliui lydi krypties rodyklės, padėsiančios nepasiklysti.

Jei vykstate automobiliu, jums reikalingas 4751 kelias, atvesiantis iki Varnikų. Toliau važiuokite pagal rodykles, kreipiančias į gamtos taką. Prieš pat tako pradžią medinė rodyklė su P raide nukreipia į automobilių stovėjimo aikštelę.
Jeigu keliaujate dviračiu, Trakų turizmo informacijos centras siūlo vykti iš Trakų pro Pusiasalio pilį ir netoli jos esančiu pontoniniu tiltu persikelti link Žalgirio jachtklubo. Atvykę į Varnikus ieškokite medinės rodyklės, nukreipsiančios tako link.