Filmų festivalis – kad moksleiviai nepasiklystų savo pasaulio labirinte

Filmų festivalis – kad moksleiviai nepasiklystų savo pasaulio labirinte

Kaip ir kiekvieną rudenį, aprimus mokslo metų pradžios dūzgesiui moksleivius į kino teatrą vėl kvies Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis. Su festivaliu per 12 metų užaugusi karta jau žino: tai – ne tik prasmingi, įkvepiantys filmai įvairaus amžiaus moksleiviams nuo pradinukų iki abiturientų, bet ir labiausiai patikusių filmų konkursas bei atviras jaunųjų kino kritikų klubas ir ne tik Vilniuje.

Šiųmetė festivalio geografija išties plati: 9 nauji filmai – premjeros atkeliavo iš tolimosios Pietų Korėjos, Indijos, Brazilijos, taip pat iš Austrijos, Čekijos, Vokietijos, Švedijos, Olandijos, Danijos. Tačiau kad ir kur vyktų veiksmas, filmų istorijose veikiantys vaikai ir jaunuoliai susiduria su panašiais rūpesčiais – lyg visi vaikščiotų po tą patį vertybių, kasdienių iššūkių labirintą.
Neatsitiktinis ir šių metų festivalio temos pavadinimas – „Pasaulis kaip labirintas“. „Kiekvienas amžius – ir vaikystė, ir jaunuolystė – turi savų iššūkių. Kartais atrodo, kad visame pasaulyje žmonės atsimuša į tuos pačius akligatvius, panašiai ieško išeičių… Tuo mums ir patrauklus kinas, nes tarsi iš paukščio skrydžio leidžia pamatyti tą labirintą, po kurį visi klaidžiojame. Ypač prasminga apie tai pamąstyti vaikams ir jaunuoliams, kurie kasdien spendžia vis kitus rebusus: būti naujoku klasėje, įveikti baimes, neprarasti tikėjimo ir svajonių, suprasti savo sumišusius jausmus, išgyventi liūdesį, nusivylimą, pirmąją meilę. Geri filmai praplečia akiratį, leidžia pajusti bendrystę su herojais, paguodžia ir įkvepia nepasiduoti. Tai – veiksminga savęs ir pasaulio pažinimo priemonė visiems žiūrovams.“ – neabejoja festivalio direktorė Lina Užkuraitytė. Tradiciškai festivalio programa suskirstyta į tris kategorijas: nuo 7-erių, nuo 10-ties ir nuo 14 m. amžiaus.

Spalio 5–27 d. Vilniuje filmai bus rodomi kino teatruose „Pasaka“, „Skalvija“ ir „Forum cinemas Vingis“, Klaipėdoje – „Kultūros fabrike“, Panevėžyje – kino centre „Garsas“, Šiauliuose – kino teatre „Forum Cinemas“, Varėnoje – Kultūros centro Kino ir parodų salėje, Kaune – kino centre „Romuva“ ir kituose miestuose. Detali programa – www.kidsfestival.lt. Organizatoriai ragina klases ir mokyklas iš anksto registruotis į edukacines filmų peržiūras didžiuosiuose ekranuose.

 

Kvietimas tapti kino žiūri nariais

 

Kaip ir kasmet, festivalis kviečia moksleivius su visa klase, draugais ar po vieną dalyvauti kino žiūri. Visame pasaulyje vykstančiuose festivaliuose vaikų ir jaunimo žiuri yra svarbus elementas. Jaunųjų kritikų komanda žiūri festivalio filmus, aptaria, diskutuoja, renka favoritus. Tapti festivalio žiūri nariu gali kiekviena(s) 7–18 m. moksleivė(-is). Tereikia parašyti motyvacinį laišką, kodėl kiekvienas asmeniškai nori dalyvauti festivalio žiuri veikloje ir siųsti iki rugsėjo 29 d. Būtina nurodyti savo kontaktinį telefoną ir amžių.

Kontaktas pasiteiravimui dėl mokyklinių seansų rezervacijų darbo dienomis bei paraiškos dėl dalyvavimo kino žiuri T. 860520145 E.p. [email protected]

Festivalį globoja Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė

2017 rugsėjo 19 d.